Συνεχίζει τον κατήφορο ο Βύζας 0-1 με Πανσερραϊκό

Ο Βύζας Μεγάρων συνεχίζει τον άσχημο κατήφορο, αφού γνώρισε νέα ήττα αυτή την φορά στην έδρα του από τον Πανσερραϊκό 0-1 και πλέον οι ελπίδες που έχει να παραμείνει στην κατηγορία είναι πολύ λίγες.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ

5′ Κεφαλιά του Μπανγκουρά μέσα στην περιοχή, πέρασε λίγο δίπλα από τα δοκάρια του Βύζαντα.

15′ δυνατό σουτ του Τσούτση έξω από την περιοχή έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Πουρής.

Σε αυτά τα πρώτα λεπτά, ο Πανσερραϊκός έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και κρατά την μπάλα στο κέντρο χωρίς να έχει δημιουργήσει ευκαιρίες.

21′ σουτ έξω από την περιοχή του Δημητρίου για τον Βύζαντα, φεύγει λίγο έξω από τα δοκάρια36′ κίτρινη κάρτα στον Παναγιώτη Βλάχο γιτί κράτησε τον Ντα Κόστα στην αντεπίθεση38′ κίτρινη κάρτα στον Καραϊσαλίδη που είναι στον πάγκο του Πανσερραϊκού επειδή κράτησε την μπάλα.

43′ κίτρινη κάρτα στον Κορώνη του Βύζαντα44′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό. Εκτέλεση φάουλ του Ντα Κόστα, κεφαλιά του Μπανγκουρά απέκρουσε ο Πουρής και στη συνέχεια το σουτ του Τσούτση από τρία μέτρα έφυγε πολλά μέτρα πάνω από την εστία

45′ ωραία προσπάθεια του Παναγιώτη Βλάχου από δεξιά, ο Δημητρίου παίρνει την μπάλα στα όρια της περιοχής, αλλά το σουτ φεύγει λίγο έξω από την εστία του Βύζαντα.53′ επίθεση του Πανσερραϊκού από την αριστερή πλευρά, γύρισε την μπάλα παράλληλα με την εστία, αλλά ο Κόντος δεν πρόλαβε να βάλει το πόδι του

55′ ο Αρναρέλης έκανε βαθιά μπαλιά στον Χαρτσιά που μπήκε στην περιοχή, αλλά κόπηκε τελευταία στιγμή από τον Παρασκευαϊδη.

61′ κίτρινη κάρτα στον Ράντιτς

για μαρκάρισμα στον Δημητρίου

73′ ΓΚΟΛ 0-1 Δυνατό σουτ του Κόντου που κόντραρε και στους αμυντικούς του Βύζαντα για να καταλήξει στα δίχτυα του Πουρή

80′ σουτ του Παντελιάδη έξω από την περιοχή διώχνει ο τερματοφύλακας του Βύζαντα

87′ κίτρινη κάρτα στον Γκουγκουλιά του Πανσερραϊκού

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ανδρέας Καραλιόλιος(Γρεβενών)