Τα Μελίσσια 3-1 την Ρόδο…

Ξανά στο κόλπο!

Σημαντική νίκη πέτυχε χθες η ομάδα των Μελισσίων στην προσπάθεια που πραγματοποιεί για να παραμείνει στην κατηγορία καθώς επικράτησε με 1-0 της Ρόδου. Οι «πράσινοι» είχαν σε μεγάλη μέρα το Νικόλα, ο οποίος πέρα από το τέρμα που σημείωσε στο 29′ αποτελούσε μόνιμη πηγή κινδύνου προς την εστία του Τόππου. Στο α’ μέρος οι ποδοσφαιριστές του Δήμου Κάβουρα μπήκαν αποφασιστικά στον αγωνιστικό χώρο πιέζοντας του νησιώτες σε όλους τους χώρους. Η πίεση αυτή μετουσιώθηκε σε γκολ στο 29′ με τον Νικόλα να γράφει το 1-0, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο 37′ ο σκόρερ του πρώτου τέρματος βρήκε δίχτυα, με το διαιτητή της συνάντησης Μακρυπόδης να ακυρώνει το τέρμα έπειτα από υπόδειξη του βοηθού Σιδέρη για οφσάιντ.

Το «κλείδωσε» στο δεκάλπετο!

Το β’ μέρος ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους γηπεδούχους, οι οποίοι με τη συμπλήρωση 2′ στην επανάληψη σημείωσαν και δεύτερο τέρμα. Ωστόσο για δεύτερη φορά ο ρέφερι από την Αχαΐα ακύρωσε το τέρμα, καθώς μετά από εντολή του βοηθού Σπανού αυτή τη φορά ακύρωσε το τέρμα ως οφσάιντ. Αυτό δεν πτόησε απ’ ότι φαίνεται τους «νεοφώτιστους» οι οποίοι 8′ αργότερα διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Ιωσήπου, για να έρθει ο Πατσιαβούρας στο 65′ και να ανεβάσει το δείκτη του σκορ στο 3-0. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Φράγκος 75′ μειώνοντας για τους φιλοξενούμενους.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ: Νικολάου, Αντωνόπουλος, Κοκότης, Παπαϊωάννου, Ιωσήπου, Τζανετέας, Πατσιαβούρας (82′ Μανδύλης), Κωνσταντόπουλος, Νικόλα (85′ Ρήγας), Ταυλαδωράκης (72′ Μπεκατώρος), Μποτονάκης

ΡΟΔΟΣ: Τόππος, Σότα (58′ Διακοβασιλείου), Καντιμοίρης, Παπαδόπουλος, Πελέκης, Καρπαθάκης, Δαννάς, Καλημέρης (46′ Φράγκος), Ορφανίδης, Γκινής (89 Χατζηπαυλής), Καταπόδης