Uncategorized

Το Κορωπί 2-0 τον Πανιώνιο..

Με εξαιρετική εμφάνιση και νίκη με σκορ 2 – 0 τελείωσαν οι νέοι του Κορωπίου στο τουρνουά του Πανιωνίου. Οι νέοι της ομάδας της Αν.Αττικής  ξεκίνησαν δυνατά και δεν άφησαν κανένα περιθώριο στους αντιπάλους τους να αμφισβητήσουν την ανωτερότητα τους. Το σκορ άνοιξε στο 25 ΄ με δυνατό σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή ο Φύτρος. Παρά τις προσπάθειες των παιχτών  το 1-0 παρέμεινε σκορ ημιχρόνου. Το ίδιο δυνατά μπήκαν οι νέοι του κορωπίου και στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφεραν στο 60 ΄ να διπλασιάσουν τα γκολ με ωραίο πλασέ του Χοντάι. Το τελικό 2-0 και η καλή απόδοση των νέων άφησε ικανοποιημένο το προπονητή Αντώνη Καρπούζα ο οποίος στο τέλος συνεχάρη όλους τους παίχτες του. Το παιχνίδι είδαν αρκετοί φίλαθλοι ανάμεσά τους και ο Πρόεδρος του Α.Ο.Κ Παναγιώτης Αλεξανδρής ο οποίος με τη σειρά του έδωσε συγχαρητήρια στους παίχτες και στον προπονητή τους.

Οι νέοι του Α.Ο Κορωπί αγωνίσθηκαν με τους (Καρπούζας) Δήμας, Παππάς, Φύτρος, Γούλας, Πριονίδης, Μπανάι, Αγγελής, Τσαουσάι, Χοντάι, Μπονέ, Στάμος. Έπαιξαν ακόμη και οι Γεωργούσης, Γιάγκου, Ανδριανός.