5ος Όμιλος

Τσαμόπουλος: Μας αφήνει πικρία

Ανάμεικτα συναισθήματα άφησε το ισόπαλο αποτέλεσμα που σημείωσε η Νέα Ιωνία στην Γέργερη. Το συγκεκριμένο αποτέλεσμα θα μπορούσε υπό άλλες συνθήκες να χαρακτηριστεί θετικό ωστόσο το γεγονός ότι το προσφυγικό σωματείο ισοφαρίστηκε στα τελευταία λεπτά αφήνει μια πικρία αναφορικά με την προσπάθεια που κατέβαλε η ομάδα. Αυτό αποτυπώνεται και από τις δηλώσεις που παραχώρησε αμέσως μετά το ματς ο τεχνικός των ”κυανοκίτρινων”, Γιώργος Τσαμόπουλος, ο οποίος τόνισε: Παίζαμε σε μια πολύ δύσκολη έδρα με ένα ισχυρό αντίπαλο, σε ένα ματς που και για τις δυο ομάδες ήταν παιχνίδι ζωής και θανάτου. Ξεκινήσαμε καλά το παιχνίδι και δημιουργήσαμε κάποιες ευκαιρίες στην αρχή με αποτέλεσμα στο 21′ να πετύχουμε ένα γκολ προϊόν συνδυαστικού παιχνιδιού. Γενικά ελέγχαμε απόλυτα το παιχνίδι, είχαμε προετοιμαστεί για τον τρόπο παιχνιδιού του αντιπάλου μας και νομίζω ότι τακτικά δεν τους δώσαμε το δικαίωμα να μας δημιουργήσουν πολλές ευκαιρίες παρά το γεγονός ότι παίξαμε στο γήπεδο τους. Έτσι κύλησε και το δεύτερο ημίχρονο και ενώ φαινόταν ότι το ματς θα πάει στο 0-1 για άλλη μια φορά φέτος κάποια αβίαστα λάθη οδήγησαν τον αντίπαλο στην ισοφάριση. Αν με ρώταγε κάποιος πριν από το παιχνίδι εάν έμενα ευχαριστημένος με την ισοπαλία θα έλεγε ναι, τώρα όμως βάσει της εξέλιξης του αγώνα μας αφήνει με μια πικρία αφού θα μπορούσαμε να έχουμε πάρει άλλους δυο βαθμούς που θα ήταν υπερπολύτιμοι στην προσπάθεια που κάνουμε για τη σωτηρία. Συνεχίζουμε κοιτώντας παιχνίδι παιχνίδι όπως κάνουμε από την αρχή της περιόδου αντιμετωπίζοντας όλους τους αντιπάλους με την ίδια σοβαρότητα.