5ος Όμιλος

Τσαμόπουλος: Μας αφήνει πικρία η ήττα, θεωρώ ότι μπορούσαμε την ισοπαλία

Η Νέα Ιωνία παρά το γεγονός ότι παρουσίασε πολύ καλό πρόσωπο στην αναμέτρηση με τον Πανελευσινιακό, εν τέλει δεν τα κατάφερε αφού γνώρισε την ήττα με 1-0. Όπως γίνεται αντιληπτό, η απογοήτευση έχει κυριεύσει άπαντες στις τάξεις του συλλόγου αφού εκτός από την ήττα οι ”κυανοκίτρινοι” έχουν να δώσουν μια σειρά από κρίσιμα παιχνίδια γεγονός που δυσκολεύει σε μεγάλο βαθμό την αποστολή τους όσον αφορά στην παραμονή. Στο μεταξύ, στις δηλώσεις που παραχώρησε στoν Κυριάκο Παντζαρίδη ο προπονητής του προσφυγικού σωματείου, Γιώργος Τσαμόπουλος, εξέφρασε την πικρία του για το αποτέλεσμα που σημείωσε η ομάδα του με τους ”σταχυοφόρους” τονίζοντας: Ξεκινήσαμε καλά το παιχνίδι, βασιζόμενοι στο πλάνο που είχαμε δουλέψει όλη την εβδομάδα. Είχαμε ένα ημίχρονο πολύ καλό, δημιουργήσαμε δυο με τρεις ευκαιρίες τις οποίες δεν καταφέραμε να αξιοποιήσουμε. Στο α’ μέρος ελέγχαμε απόλυτα το ρυθμό του αγώνα και ο αντίπαλος μας απειλούσε μόνο με τα στημένα. Στο β’ μέρος άλλαξαν τα πράγματα και κομβικό ρόλο έπαιξε το γεγονός ότι δεχτήκαμε νωρίς το γκολ. Δεν αντιδράσαμε όπως θα έπρεπε αφού δεν είχαμε ηρεμία. Αυτό είχα σαν αποτέλεσμα να μείνουμε με δέκα παίκτες και εκ’ των πραγμάτων ήταν δύσκολο να ξαναγυρίσουμε στο παιχνίδι. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ρισκάραμε αρκετά με αποτέλεσμα οι αντίπαλοι να φτάσουν πιο κοντά στο γκολ ενώ εμείς είχαμε την μεγάλη ευκαιρία στις καθυστερήσεις με κεφαλιά να ισοφαρίσουμε. Μας αφήνει πικρία η ήττα διότι θεωρώ ότι μπορούσαμε να αποσπάσουμε την ισοπαλία”. Όσον αφορά στο ματς που ακολουθεί με τον Ιωνικό, το τεχνικό επιτελείο μπορεί να υπολογίζει στις επιστροφές των Σπαγγή και Αχμέτ που εξέτισαν τις τιμωρίες τους ενώ αμφίβολη παραμένει η συμμετοχή του Νταϊφώτη που αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού. Από εκεί και πέρα εκτός μάχης έχει τεθεί ο Παναγιωτόπουλος που αποβλήθηκε στο ματς της προηγούμενης αγωνιστικής