Φίλαθλοι- Δίας Κορυδαλλού 2-2

Μέσα σε ένα λεπτό ο Δίας Κορυδαλλού αν και έχανε με 0-2 ισοφάρισε του επιπόλαιους Φιλάθλους σε 2-2 στο ντέρμπι και απέσπασε έναν υπερπολύτιμο βαθμό.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με ένα πέναλτι του Παπακίτσου στο 44’, που το κέρδισε ο ίδιος, φάση για την οποία διαμαρτυρήθηκαν έντονα οι Κορυδαλλιωτές στο διαιτητή Ζορμπά.

Στο 51’ ο Παπακίτσος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα  έκανε το 2-0 για τους Φιλάθλους, όμως ο Δίας σε ένα λεπτό έφερε τα πάνω κάτω. Στο 63’ μείωσε με τον Φίλη και στο 64’ κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Χαρατσάρη, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Διαμάντης για το τελικό 2-2.

ΦΙΛΑΘΛΟΙ: Ζαχαράτος, Γκόλφης, Καλτσάς Α., Βιτάλης, Κελίτσι, Καστρίτης(79’ Γιαβρής), Ρούκας, Κατσακούλας, Παπακίτσος, Γεωργόπουλος(57’ Ντέλος), Βαζαίος(46’ Κόκκας).

ΔΙΑΣ: Δόνας, Λαζαρίδης(61’ Γαρυφαλιάκος), Ρίζος, Τζάνης, Λαλαΐτης, Βαβουράκης, Χαρατσάρης, Γαρυφαλλίδης(61’ Διαμαντής), Φίλης(76’ Λεκίδης), Παπαγγελής, Γιαννιτσιώτης.