” Φονέας” ο Ντεντόπουλος

3-2 ο Φωστήρας στη Νέα Ιωνία

Σπουδαίο διπλό μέσα στη Νέα Ιωνία πέτυχε ο Φωστήρας που επιβλήθηκε με σκορ 3-2, έχοντας τον Ντεντόπουλο σε μεγάλη μέρα που πέτυχε χατ- τρικ.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 20΄με τον Ταμπουράκη αλλά στις καθυστερήσεις ο Ντεντόπουλος έστειλε τις δύο ομάδες ισόπαλες στα αποδυτήρια.

Ο ίδιος παίκτης στο 75΄έβαλε μπροστά τον «Φονέα των γιγάντων» αλλά στο 86΄το παιχνίδι πήρε φωτιά με τον Τσικριτέα με φάουλ να ισοφαρίζει σε 2-2.

Ο δεινός εκτελεστής Ντεντόπουλος μίλησε και πάλι στις καθυστερήσεις και με πλασέ έκανε το τελικό 3-2 για τον Φωστήρα.

Οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν από το 38΄του πρώτου ημιχρόνου με δέκα παίκτες καθώς αποβλήθηκε ο Χίσο επειδή κράτησε το χέρι του διαιτητή Χατζή ενώ είχαν και ένα δοκάρι με τον Τσοπανάκο στο 49΄.

Διαιτητής Χατζής ( ΣΔ Δυτικής Αττικής)

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ: Δρόσος (55′ Μπούντος), Ρόκος, Χάρμπαλης, Στρουγγάρης, Μότσκας, Κίτσος (50′ Γιώτης), Βογατσάς Κ., Ταμπουράκης, Σκουλάς, Τσικριτέας, Βουτσίνος

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Μπόκος, Κόπελας, Τσουμάνης (52′ Τασουλής), Τσώνης, Τερζής, Μπούκουρης, Χίσο, Ζίζηλας (73′ Κούτρος), Ντεντόπουλος, Μπεθάνης, Τσοπανάκος.

Επιμέλεια: Κυριάκος Παντζαρίδης