“Φωνές” για Μαρινάκη από Σαλαμινομάχους 1-1 με Παντζιτζιφιακό

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι στο γήπεδο των Αμπελακίων ανάμεσα σε Σαλαμινομάχους και Πατζιτζιφιακό, μάλιστα οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις με πέναλτι που υπέδειξε ο ρέφερι Μαρινάκης και αμφισβήτησαν έντονα  οι “νησιώτες”, που φωνάζουν γενικότερα για τα σφυρίγματα του διαιτητή της αναμέτρησης.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 61΄ με τον Παναγιωτόπουλο με τους φιλοξενούμενους να φτάνουν κοντα στην ισοφάριση λίγα λεπτά αργότερα με τον Σύρμο να σημαδεύει το δοκάρι του Σαμιώτη και τελικά να βρίσκουν τον τρόπο στις καθυστερήσεις να πετύχουν το 1-1 όταν στο 98’ ο ρέφερι υπέδειξε πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Νικολόπουλος.

Στο 81’ αποβλήθηκε ο Βασιλάκης με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Σαλαμινομάχοι: Σαμιώτης, Κλίνης, Αποστολίδης, Βασιλάκης, Κωνσταντινίδης, Stjku, Παναγιωτόπουλος, Φουρίκης, Πασσαλής, Περάκης(69′ Τάνκας), Ευαγγέλου.