Χαμογέλασε στο τέλος η Δόξα Κορωπίου

Μεγάλη νίκη σημείωσε η Δόξα Κορωπίου με 2-1 επι του Κουβαρά εκτός έδρας στην τελευταία αγωνιστική της  Α’ ΕΠΣΑΝΑ και «έσωσε» την κατηγορία μετά και την ισοπαλία  του Κρυονερίου  με την Μάχη.

Οι φιλοξενούμενοι αφού έχασαν πέναλτι στο 10’ με τον Μιχαήλ προηγήθηκαν  (0-1) στο αμέσως επόμενο λεπτό με τον Αμπεντινάι. Στο 70’ ο Πίστας ισοφάρισε σε 1-1 για να έρθει το  84’ όταν ο Μιχαήλ πλάσαρε εύστοχα αυτή την φορά για το 1-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα

Διαιτητής ήταν ο Μάλαμας.

ΑΟ ΚΟΥΒΑΡΑ: Μαρκαντώνης, Λεπτάκης, Δημητρακόπουλος (46′ Πίστας), Θεοδωρίδης, Τζανής, Φειζούλα, Σατσελάρι, Δημητρακόπουλος, Πλάκα, (60′ Λέζας), Κουτσούκας (46′ Δημητρόπουλος).

ΔΟΞΑ ΚΟΡΩΠΙΟΥ: Παππάς, Καπουράνης, Λιούμης, Παπαδόπουλος, Μήτσης, Αμπεντινάι, Μιχαήλ (90′ Μαραγκός), Κάρο, Ψαρράκης, Θανόπουλος (89′ Τσουμπεράι), Μπουτσικάρης (85′ Δήμας).