Χαραυγή – ΑΕ Νίκαια 3-1

Ψυχωμένη στην επανάληψη η Χαραυγή νίκησε την «χλωμή» ΑΕ Νίκαια με 3-1 και άρχισε ιδανικά το πρωτάθλημα.

Μετά από ένα άγονο α’ μέρος οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο ξεκίνημα της επανάληψης( 46′) με τον Τζαβέλλα) . Όμως η συνέχεια ανήκει στους Χαραυγιώτες που έκαναν την μεγάλη ανατροπή σημειώνοντας τρία τέρματα σε δώδεκα λεπτά.

Ο Φασιλής ισοφάρισε στο 58′ , ο Πεκόφ έκανε το 2-1 στο 68′ για να δώσει τη «χαριστική» βολή στους αντιπάλους του στο 70′ ο Περεντής που είχε μπει ένα λεπτό νωρίτερα στο παιχνίδι.

Άψογος ο διαιτητής Ορφανός.

ΧΑΡΑΥΓΗ: Καλιγιαννίδης , Κλόκουζας( 51′ Καφαντάρης) Τζανάκης, Ραγκαβάς( 47′ Ξεκουκουλοτάκης) , Ψυλλάκης, Αθανασίου, Βασιλόπουλος, Μανώλης, Φασιλής( 69′ Περεντής) , Κουφουδάκης , Πεκόφ.

ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ: Μακρής, Κουκουλάς, Μπένα( 48′ Μαναριώτης) , Τζίτζηρας( 50′ Καλογήρου) , Αρσενίδης, Γιαννούκαρης, Πόγκας, Μελαμπιανάκης, Κατσαδούρης, Αντωνίου( 61′ Μαυράκης) , Τζαβέλλας.