3ος Όμιλος

Χωρίς να δυσκολευτεί η Σπάρτη 3-0 τον ΑΟ Λεβάντε

Επέστρεψε στις νίκες η Α.Ε. Σπάρτης πυο επικράτησε με το ευρύ 3-0 του αξιόμαχο ΑΟ Λεβάντε πιάνοντας προσωρινά κορυφή με δεδομένο ότι ο αγώνας του Παναρκαδικού βρισκεται σε εξέλιξη. Οι παίκτες του Σωτήρη Αντωνίου μπήκαν από τα πρώτα λεπτά δυνατά στον αγώνα και κατάφεραν να ανακτήσουν τα ηνία του ματς απέναντι σε ένα αντίπαλο που είχε στηθεί αρκετά καλά προσπαθώντας παράλληλα να χτυπήσει στην αντεπίθεση. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 29′ με τον Ηλιόπουλο, με τον Χαλίλι στο 59′ να πετυχαίνει το 2-0. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Αναστασάκος. Στο 80′ οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Καλογερή.

ΑΕ ΣΠΑΡΤΗ: Κραβαρίτης, Σιώπης, Δημολιός (71′ Κατσίκης), Τέλλος, Γκαλίτσιος, Μπιταξής, Χαλίλι, Αναστασάκος, Αναστασόπουλος, Ραχήμ (68′ Μπεκλετζής), Ηλιόπουλος (58′ Καλογέρης).

ΑΟ Λεβάντε: Κοντοπίδης, Κοντούλης (68′ Πυλαρινός), Γεωργούσης, Οικονομόπουλος, Σιδηρόπουλος. Λαλαής, Κωστακιώτης, Τζιαφέρης, Μαρούδας Μ. (78′ Μαρουδάς Π.), Μουτσάι, Πλατέλλας (57′ Σκιαδόπουλος).