Αμπελακιακός – Αμφιάλη 3-1

Ένα ολιγόλεπτο ξέσπασμα στο α’ μέρος ήταν αρκετό για τον Αμπελακιακό να πάρει τη νίκη με 3-1 επί της Αμφιάλης.

Μέσα σε οκτώ λεπτά οι γηπεδούχοι σημείωσαν τρία γκολ με τους Ραπτόπουλο 11′, Λουκά 16′ και Ζώτο 19′.

Η Αμφιάλη που γνώρισε την ήττα μετά από 11 αγώνες μείωσε στο 50′ με τον Γεροβασίλη .

Στο 49′ αποβλήθηκε ο Παππάς που ενώ ήταν στο έδαφος μετά από φάουλ κλώτσησε εκνευρισμένος την μπάλα που βρήκε τον διαιτητή .

Στο 58′ αποβλήθηκε και ο Γεροπαναγιώτης( 2η κίτρινη).

Διπρόσωπη η διαιτησία του Κουρομιχελάκη. Πολύ καλή στο α’ μέρος με λάθη στην επανάληψη.

ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ: Μαγιάτης Π., Θέμος( 80’Περσίδης) , Κυριακός, Σγούρδας, Μαγιάτης Ε., Παππάς, Ραπτόπουλος, Ζώτο, Ψοΐνος( 76′ Τσολακίδης) , Παπαθεοχάρης, Λουκά( 87′ Ροϊδοδήμος) .

ΑΜΦΙΑΛΗ: Χατζημαρινάκης, Δακουτρός( 78′ Βιτώρης) , Ψυλοπάτης, Δρακουλάκος( 82′ Δουρής) , Βιδάλης Μπάκας, Σταθαράς( 84′ Βουλγαράκης) , Χαραμής, Γεροπαναγιώτης , Ευδαίμων , Γεροβασίλης.