3ος Όμιλος

Ελευθεριάδης: Μας γεμίζει αισιοδοξία η νίκη

Κλίμα ευφορίας επικρατεί στον Αστέρα Μαγούλας μετά την πρώτη νίκη κόντρα στον ΑΟ Κύμης με 1-0. Ο προπονητής του συλλόγου, Άλκης Ελευθεριάδης, στις δηλώσεις που παραχώρησε αμέσως μετά τη λήξη του αγώνα στην ιστοσελίδα www.stoplekto.gr απένειμε συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές υποστηρίζοντας χαρακτηριστικά τα εξής: Έγινε ένα δυνατό παιχνίδι από δυο ομάδες που αναζήτησαν τη νίκη. Στο α’ ημίχρονο παίξαμε πολύ καλά, πιέσαμε τον αντίπαλο και δεν του επιτρέψαμε να δημιουργήσει ευκαιρίες. Προηγήθηκαμε στο σκορ αρκετά νωρίς και ελέγξαμε απόλυτα το ρυθμό. Στην επανάληψη μετά από ένα τραυματισμό που είχαμε με τον Στίλα αποσυντονιστήκαμε  λιγο και αναγκαστήκαμε να δώσουμε χώρο στην Κύμη με αποτέλεσμα να πιεστούμε προς το τέλος. Το σημαντικό είναι ότι πήραμε μια σημαντική νίκη που μας γεμίσει αισιοδοξία. Συγχαρητήρια στα παιδιά για την εμφάνιση και πλέον το μυαλό μας βρίσκεται στο επόμενο ματς με τον Βύζαντα Μεγάρων’