Ανακοίνωση Ηλιούπολης για τη διαιτησία

Ανακοίνωση εξέδωσε η Ηλιούπολη με αφορμή τη διαιτησία που έτυχε στην ιστορική ομάδα στο ματς της Κυριακής με τον Πανερυθραϊκό. Στο κείμενο της αναφέρονται τα εξής: Δυστυχώς μετά την προ διμήνου επισήμανση για κακές διαιτησίες εις βάρος μας, είμαστε στην δυσάρεστη θέση να διαμαρτυρηθουμε έντονα για την προχθεσινή διαιτησία στο Κυριακάτικο παιχνίδι με τον Πανερυθραικο στην Νεα Ερυθραια. Η ομάδα μας προηγήθηκε στο 12 λεπτό και ισοφαριστηκε στο 45 του ημιχρόνου με γκολ που έβαλε ο επιθετικός της αντίπαλης ομάδας με το ΧΈΡΙ!! Ο ρέφερι ενώ ήταν δίπλα δεν είδε ΤΊΠΟΤΑ!! Όσες κάρτες δεν είχε πάρει η ομάδα μας σε ολόκληρο τον πρώτο γύρο φρόντισε ο εν λόγω διαιτητής να της δώσει απλόχερα σε 70 λεπτά παιχνιδιού. Άφησε την ομάδα μας με ΕΝΝΈΑ παίκτες αφού είχε κιτρινίσει σχεδόν ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΝΔΕΚΆΔΑ!!Με αποκορύφωμα την αποβολή του τερματοφυλακα ,και ενώ είχαμε κάνει και τις τρεις αλλαγές χρέη τερματοφυλακα ανελαβε το ΧΑΦ της ομάδας μας!! το κερασάκι στην τούρτα ήταν η φάση του 93 λεπτου και ενώ η μπαλλα είχε περάσει την γραμμή του τέρματος μας ο ρεφερι έδειξε πέναλτι και απέβαλε τον τερματοφυλακα μας με απ ευθείας κόκκινη!! (το σκορ ηταν ηδη 2-1)
θα το ξαναπούμε και ας γινόμαστε γραφικοί ,Η ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΕΙΝΑΙ ΕΔΏ και αν σε κάποιους δεν αρέσει καλά θα κάνουν να το καταλάβουν γιατί στόχος μας είναι ο αθλητισμός και θέλουμε τα παιδιά μας στα γήπεδα και όχι ΜΑΚΡΥΆ από αυτά!!
Με Εκτίμηση
ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ Γ.Σ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ.
ΥΓ. Δεν ζητάμε τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο..
ζητάμε το ΑΥΤΟΝΌΗΤΟ…

Αξίζει να αναφερθεί πως στον αγώνα αυτόν διαιτητής ήταν ο κ. Ζαραβίνος και βοηθοί οι  Φωτόπουλος και Νάρης.