Β΄ Ε.Π.Σ.Π.

«Φταίει η άμυνα και η διαιτησία»

Στα λάθη της άμυνας , αλλά και τη διαιτησία εντοπίζει το πρόβλημα της βαριάς ήττας( 1-5)  από την πρωτοπόρο ΑΕ Νεάπολη ο τεχνικός της ΑΕ Χατζηκυριακείου Γιάννης Κυπραίος .

Χαρακτηριστικά δήλωσε:

«Μπήκαμε πάρα πολύ δυνατά στο παιχνίδι, πιέσαμε τον αντίπαλο, δημιουργήσαμε ευκαιρίες αλλά δεν καταφέραμε να πετύχουμε κάποιο τέρμα. Αντίθετα με τρία ανόητα μας λάθη βρεθήκαμε πίσω στο σκορ με 3-0. Στην επανάληψη πιέσαμε, κάναμε κάποιες διορθωτικές κινήσεις, μειώσαμε με τον Τσάση στο 67ο λεπτό ,κι εκεί που πήγαμε να ανεβάσουμε ακόμα περισσότερο, σ’ ένα φάουλ στην μεσαία γραμμή Ο διαιτητής Αναστασίου έβγαλε την δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μπάλια ο οποίος είχε παρατηρηθεί ήδη αναίτια για διαμαρτυρία, κι εκεί κρίθηκε το παιχνίδι. Μείναμε με παίκτη λιγότερο και πλέον οι αντίπαλοι είχαν περισσότερους χώρους λίγο και η απογοήτευση των παικτών μας, δεχθήκαμε άλλα δύο τέρματα κι έτσι ολοκληρώθηκε το παιχνίδι.»