3ος Όμιλος

Σφράγισε την παραμονή ο Ζακυνθιακός

Την παραμονή του στην κατηγορία σφράγισε το απόγευμα της Κυριακής ο Ζακυνθιακός μετά την ευρεία νίκη που σημείωσε με 4-1 κόντρα στον ΑΟ Λουτράκι. Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και με τη νίκη που σημείωσαν έφτασαν τους 35 βαθμούς. Από την πλευρά τους, οι φιλοξενούμενοι παρότι έπαιξαν με αρκετά νέα πρόσωπα παρουσίασαν καλή εικόνα για ένα ημίχρονο, ωστόσο στην επανάληψη κατέρρευσαν. Οι παίκτες του Σπύρου Αντωνόπουλου μπήκαν από τα πρώτα λεπτά δυνατά στον αγώνα και στο 18′ άνοιξαν το σκορ με τον Σκοτζάι να γράφει το 1-0. Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήταν άμεση αφού στο 35′ ο Παπουτσής ισοφάρισε σε 1-1. Στην επανάληψη, οι νησιώτες μπήκαν με μοναδικό στόχο στο γήπεδο να κατακτήσουν τη νίκη κάτι που κατάφεραν, αποδιδοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο. Στο 50′ ο Κολοβάκης με κεφαλιά έγραψε το 2-1, με τον Καραμαλίκη στο 56′ να ανεβάζει το δείκη του σκορ στο 3-1. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 71′ ο Καραμαλίκης, αποτελώντας σε ακόμη ένα ματς τον κορυφαίο του γηπέδου

ΖΑΚΥΝΘΙΑΚΟΣ: (Σπύρος Αντωνόπουλος), Χαρακτινός, Κολοβάκης, Τσαλέκου, Τζιαφέρης (46΄ Μπαρμπαρούσης), Νίκου, Λιβέρης, Σούρμπης, Κωστάκης, Πέττας, Σκοζάϊ, Καραμαλίκης

ΛΟΥΤΡΑΚΙ (Νίκος Μεσολλόγγης): Κόντης, Νώτης, Καρμίρης, Σπέλι, Μαυρέλης, Τσόκος, Παπουτσής, Διαμαντόπουλος, Χρυσαφίδης, Σιώκος, Σουσούνης