3ος Όμιλος

Μεσολόγγης: Κυριαρχήσαμε σε όλο τον αγώνα

Ικανοποίηση επικρατεί στο στρατόπεδο του ΑΟ Λουτράκι μετά τη νίκη που σημείωσε η ομάδα κόντρα στον ΠΑΟ Βάρδας με 3-1. Ο Νίκος Μεσολόγης αμέσως μετά τον αγώνα μίλησε stoplekto.gr τονίζοντας ότι η ομάδα δεν βρέθηκε σε καλή ημέρα επιθετική ωστόσο το θετικό ήταν ότι πέτυχε το στόχο της. Αναλυτικά, τα όσα τόνισε: Νομίζω ότι ήμασταν κυρίαρχοι καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Στο α’ μέρος θα μπορούσαμε να είχαμε σκοράρει δυο με τρεις φορές, όμως, δεν βρεθήκαμε σε καλή ημέρα όσον αφορά το τελείωμα των φάσεων με αποτέλεσμα να πάμε με 0-0 στο ημίχρονο. Στο β’ μέρος συνεχίσαμε πιεστικά, κάναμε διπλάσιες ευκαιρίες σε σχέση με το α’ μέρος, πάλι όμως στην τελική προσπάθεια κάτι κάναμε λάθος με αποτέλεσμα σε μια αντεπίθεση να δεχτούμε το γκολ από τους αντιπάλους μας. Στη διάρκεια μέχρι το γκολ και στη συνέχεια πάλι ήμασταν η ομάδα που πατούσε καλύτερα στο γήπεδο με αποτέλεσμα μέσα σε πέντε λεπτά να πάρουμε ξανά την πρωτοπορία με δυο γρήγορα γκολ, να πετύχουμε και ένα τρίτο και να κλείσουμε το παιχνίδι με πολλές φάσεις μπροστά από την αντίπαλη εστία’.

Το μυαλο στην Καλαμάτα

Στο μεταξύ, η προετοιμασία της ομάδας για τον αγώνα που ακολουθεί με την Καλαμάτα ξεκίνησε την Τετάρτη με το απουσιολόγιο του Νίκου Μεσολόγγη να είναι και πάλι γεμάτο. Συγκεκριμένα, ο νεαρός προπονητής δεν θα έχει στη διάθεση του τους  Ντερτιλή, Αποστολάκη, Πέτρου, Χρυσαφίδη που αντιμετωπίζουν προβλήματα τραυματισμών, τον Δημάκη που θα απουσιάσει για προσωπικούς λόγους ενώ την τελευταία στιγμή θα κριθεί η συμμετοχή των Σουσούνη και Σιώκου