Πήρε και τον Αμπελακιακό 2-0 η Χαραυγή

Προελαύνει ακάθεκτη

Η προέλαση της Χαραυγής καλά κρατεί. Έστω και δύσκολα νίκησε με 2-0 τον Αμπελακιακό που ήταν καλά στημένος στο γήπεδο.

Το σκορ άνοιξε στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 51΄με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Περδίκη σε ανατροπή Καφαντάρη για την οποία διαμαρτυρήθηκαν οι φιλοξενούμενοι στον διαιτηή Βεκρή

Στο 87′ ο Γκουγκούδης « ζευγάρωσε» τα τέρματα της ομάδας του . Οι γηπεδούχοι στο πρώτο ημίχρονο είχαν δοκάρι με τον Μακαρονά.

ΧΑΡΑΥΓΗ: Καλιγιαννίδης, Δούφας, Σκορδίλης, Ροδίτης, Περδίκης, Βασιλόπουλος Α.( 80′ Μενδρινός), Αβανίδης Μακαρονάς ,Καφαντάρης( 64′ Σαπαλίδης) , Γεροπαναγιώτης, Κυλίτσης( 55′ Γκουγκούδης)

ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ: Τριανταφύλλου, Θέμος( 51′ Σγούρδας) Στεφανίδης , Μαγιάτης, Μπούζος Παππάς( 75′ Μαρούδης) , Καπάι, Σταφσουλάι , Λαμπρινός, Τζαμπαζάκης( 82′ Κωνσταντινίδης) , Καρποντίνης