Πέρασε απο Σάντα ο Φωστήρας

1-3 η ομάδα του Ταύρου

Ανώτερος ο Φωστήρας επικράτησε εκτός έδρας με 3-1 της Αγίας Παρασκευής. Στο α’ μέρος ο Φωστήρας επέβαλε από νωρίς το ρυθμό και κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ στο 24, χάρις σε τέρμα που σημείωσε ο Τερζής.

Στο β’ ημίχρονο ήταν η σειρά των γηπεδούχων να μπουν δυνατό στον αγωνιστικό χώρο, φτάνοντας στην ισοφάριση στο 58′ με το Βαμβακερή . Η χαρά για τους ποδοσφαιριστές του Πάρη Βάλβη δεν κράτησε για πολύ, καθώς στο 66′ ο Ντεντόπουλος έβαλε εκ νέου μπροστά τους φιλοξενούμενους κάνοντας το 2-1. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στο 81′ ο Πετρίτσης. Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Ανούσος (ΣΔ Λακωνίας)

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Ντούσης, Λαμπρινάκος, Μεϊμάρογλου, Δελάρδας, Μιχελής, Βαμβακερής, Λεπτάκης (32′ Τζίτζης), Καράτζαλος (46′ Δημητρίου), Ζυγούρης, Γκουντελίτσας, Μιχαλάρης (52′ λ. τρ. Τσοχαντάρης)

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Μπόκος, Κόπελας, Τασουλής, Μπούκουρης, Τερζής, Χοτζάι (65′ Πετρίτσης), Χίσος (83′ Κατσάνης), Τζαναβάρας, Ντεντόπουλος, Δωροβίνης, Τσοπανάκος (72′ Τσύμπας)

Επιμέλεια: Κυριάκος Παντζαρίδης