Ρετιρέ ο Άρης Πετρούπολης

Πέρασε με 0-2 απο Δόξα Βύρωνα

Έπιασε κορυφή και πάλι ο Άρης Πετρούπολης ο οποίος μετά το νικηφόρο πέρασμά του με 2-0 από τη Δόξα Βύρωνα, συγκατοικεί στην πρώτη θέση μαζί με την Πεύκη.

Ο Άρης Πετρούπολης «καθάρισε» το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο με τα τέρματα που σημείωσαν οι Παούρης (30΄) και Λυρίτσης (39΄).

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι έκαναν συντήρηση δυνάμεων ενώ οι γηπεδούχοι δημιούργησαν κάποιες ευκαιρίες χωρίς όμως να είναι αποτελεσματικοί.

Πολύ καλή η διαιτησία του Γρίμμα  με βοηθούς τους Πασπάτη και Γούναρης.

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΑ: Γεωργούλας, Λυρίτσης (67΄ Τσαγαλάς), Κίλιας, Κασσιανός (62΄ Χόρτσας), Διαμαντής, Αϊαβαζής, Καραλαγάς, Ρόπας, Ταμπουράκης, Ζαφειράκης (71΄ Τσαβδαρόπουλος), Λουσαράκης.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ.: Στουραΐτης, Βλαχόπουλος, Αραπογιάννης (46΄ Κανελλόπουλος), Κονέ, Λίκα, Μουρτζάκης, Κυραννός (92΄ Πηλίτσης), Παούρης, Μπαλογιάννης, Λεμπέσης (85΄ Γεγές), Καραδημητράκης.

Ρεπορτάζ: Αφροδίτη Λαθύρη