Χηνάρι στο Εθνικός- Κερατσίνι (φώτο)

1-1 το αποτέλεσμα

Δίκαιη μοιρασιά στο γήπεδο Ελληνικού ανάμεσα σε Εθνικό και Κερατσίνι (1-1) αφού καμιά ομάδα δεν έκανε το παραπάνω για να κερδίσει το ματς. Το πρώτο ημίχρονο ανήκει στους φιλοξενούμενους που έπαιξαν στην κόντρα και ευτύχησαν να προηγηθούν στο 27 με τον Ηλιόπουλο. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Εθνικός μπήκε με δύναμη και ισοφάρισε το σκορ με κεφάλια του Σαμλιδη στο 62.Στην συνεχεία πίεσε τους φιλοξενούμενους αλλά δεν κατάφερε να πάρει την πρώτη εντος έδρας νίκη του.

Την αναμέτρηση διηύθυνε ο Σφακιανάκης (ΣΔ Αθηνών)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ (Θαλής Τσιριμώκος): Μεϊμάρογλου, Ντούνης, Τσαραούσης (46′ Ρούστας), Ρούσος, Σαμλίδης, Καμπούρης, Κυριακάκης, Μπίτζας (84′ Μπάλκας), Σεμερτζίδης, Κασιάρας (36′ Μωυσιάδης), Κατσίγιαννης

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ (Θεόφιλος Καλύβας): Παπαδόπουλος, Στρόμπουλος, Μακρής, Παπαδόγκωνας, Βατής, Καλέργης, Διονυσόπουλος (85′ Χατζής), Μελαμπιανάκης, Μαριόλης (78′ Σιδηρόπουλος), Κοράκης, Ηλιόπουλος (70′ Κουλούρης).