Ε.Π.Σ.Π.

ΑΕ Νίκαια – Καστέλλα 2-3 στην παράταση( 2-2)

Δυο φορές προηγήθηκε η ΑΕ Νίκαια , αλλά η Καστέλλα όχι μόνο « απάντησε» αλλά πήρε και την πρόκριση στην παράταση με 3-2, όπου θα αντιμετωπίσει στην επόμενη φάση την Χαραυγή  .

Οι γηπεδούχοι που έχασαν πέναλτι ( ανατροπή Σέβο) στο 14’ με τον Ευδαίμονα    ( απέκρουσε ο Μαράκης) ,άνοιξαν το σκορ στο 17’  με πέναλτι ( ανατράπηκε ο Ευδαίμων) που εκτέλεσε ο Σταμπούλογλου.

Ο Βιτσαράς ισοφάρισε στο 30’ για την Καστέλλα , αλλά αμέσως μετά ( 31’ ) οι Νικαιώτες πήραν προβάδισμα με τον Παπακίτσιο.

Ο Σωτηρίου στο 50’ έφερε το παιχνίδι « στα ίσια»( 2-2) .

Στο 71΄ ακυρώθηκε γκολ του Σταυράκογλου σαν οφσάιντ με υπόδειξη της βοηθού Τζήκα.

Στην παράταση ( 110’)  η « χρυσή » αλλαγή ο Μιχάλης έδωσε την πρόκριση στους φιλοξενούμενους.

Στο 115΄ο διαιτητής Λεμπέσης απέβαλε τον Σπήλιο( απώθησε αντίπαλο)

ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ: Πέτσες( 50’ λ.τρ. Κοκώνης) , Σπήλιος, Ντζούρας( 64΄Δεμερτζόγλου) Λεφάκης, Τρουμπούνας , Σφυρής Θεοφανίδης, Σέβο,  Σταυράκογλου, Ευδαίμων Παπακίτσος( 86’ Μαυρουδής)

ΚΑΣΤΕΛΛΑ: Μαράκης, Σκούρτης( 75’ Δημόπουλος) , Βιτσαράς( 62’ Τζάκο)  Σωτηρίου, Ζαχαρίου, Μπιλίρης, Μπουτσίνης, Μπανάι,  Αλτσάνι( 83’ Μιχάλης) , Κεραμιδάς, Τσερεγκούνης