Πρόκριση για Ναύπλιο στην Ερμιονίδα

Στα πέναλτι ο Πανναυπλιακός

Μεγάλη πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου Αργολίδας πήρε ο Πανναυπλιακός μέσα στην έδρα της Ένωσης Ερμιονίας. Η ομάδα του Ναυπλίου επικράτησε με 4-1 στα πέναλτι με την κανονική διάρκεια να λήγει ισοπαλία με σκορ 1-1 και την παράταση 2-2.

Είναι χαρακτηριστικό ότι όλα τα τέρματα επιτεύχθηκαν από το 70΄και μετά. Στο λεπτό αυτό προηγήθηκε ο Πανναυπλιακός, που αγωνιζόταν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Καραγκούνη, μετά από φάση διαρκείας και αυτογκολ αμυντικού της Ερμιονίδας.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 88΄. Στην παράταση ο Αγγελόπουλος έκανε το 2-1 για το Ναύπλιο ενώ οι γηπεδούχοι έστειλαν το παιχνίδι στα πέναλτι στο 119΄.

Εκεί «μίλησε» ο Κατσαούνης που απέκρουσε δύο πέναλτι και έδωσε στον Πανναυπλιακό την πρόκριση. Για το Ναύπλιο στη διαδικασία από την άσπρη βούλα ευστόχησαν οι Ζίου, Ευθυμίου, Αγγελόπουλος και Γκολέμης .

Για την αποβολή του Καραγκούνη φωνάζουν οι νικητές για την διαιτησία του Κ.Ιωαννίδη