Γ΄ Ε.Π.Σ.Π.

Οι αγώνες στην Γ’ ΕΠΣΠ (27/11)

Αναλυτικό ρεπορτάζ – Γράφει ο Αντώνης Δαρζέντας και ο Φώτης Περιφάνης

Άνω Νεάπολη- Δάφνη Ταμπουρίων 1-0

Ακόμα ένα σημαντικό βήμα για την άνοδο πραγματοποίησε η πρωτοπόρος Άνω Νεάπολη που λύγισε δύσκολα με 1-0 τη Δάφνη Ταμπουρίων.

Το γκολ που λύτρωσε τους γηπεδούχους σημείωσε ο νεοεισελθών  Βατούγιος στο 61’. Από ένα δοκάρι είχαν  οι δυο ομάδες με τους Φραγκουλόπουλο(27’) και Μπόγρη(65’).

Ο διαιτητής Τραϊφόρος απέβαλε στο 93’ τον Μπόγρη(2η κίτρινη).

ΑΝΩ ΝΕΑΠΟΛΗ: Αντνωιάδης, Σπανάκος(78’ λ.τρ. Αλεξάρου), Ευτυχίδης, Καρνάτος, Λόλος(55’ Βατούγιος), Χατζηκωστής, Λύρος(40’ λ.τρ. Μπόγρης), Δημητρίου, Δαρείου , Συναδινός, Παλαιολόγος.

ΔΑΦΝΗ: Θωμάς, Παπαδόπουλος, Γεροντάκης, Καραλής, Χαραλάμπους, (46’ Αλαφούζος), Κουρτέσης, Βορδώνης, Μουζακίτης(66’ Σούλιος), Φραγκουλόπουλος, Βασιλάκος, Μελέτης(59’ Μπουρούτης).

Ένωση Καμινίων- Προφήτης Ηλίας 2-4

Συνεχίζοντας τις καλές εμφανίσεις ο Προφήτης Ηλίας επιβλήθηκε με 4-2 της επιπόλαιης Ένωσης Καμινίων.

Οι Καμινιώτες προηγήθηκαν με 2-0 χάρη σε γκολ των Καραμανώλη(4’) και  Πληβούρη(14’), αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη για αυτούς, καθώς οι φιλοξενούμενοι γύρισαν το σκορ με τέρματα των Σελίμη(21’), Αλαϊμπέι(51’), Φώσκολου (71’), και Τήκα(84’).

Σωστός ο διαιτητής Αναστασίου.

ΕΝΩΣΗ: Γιώτης, Γαβράς, Γεραμάς, Δημητριάδης, Παναγιώτου, Δουκάκης, Αργαλιάς, Κολυτάς, Πληβούρης, Καραμανώλης, Σιμαντήρης.

ΠΡΟΦΗΤΗΣ: Παλυβός, Περπερίδης, Αλαϊμπέι, Φεϊζάι, Πατριώτης, Τσάδαρης(62’ Τήκας), Κλάπι, Σελίμης, Σκαλιτόπουλος(70’ Κλάδης), Φώσκολος, Μανωλάκος(50’ Φιλιππάκος).

Ολυμπιακός Περάματος – Ποσειδών 0-1

Με γκολ του Θέου στο 62’ ο Ποσειδώνας  πέρασε νικηφόρα από το Πέραμα καταβάλλοντας την αντίσταση του τοπικού Ολυμπιακού .

Οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι στο 86’ με τον Κωνσταντίνου ( απέκρουσε ο Χατζαντώνης με διπλή προσπάθεια.

Στο 43’ τραυματίστηκε ο Αναζίκος( βαρύ διάστρεμμα ) και μεταφέρθηκε στο Νοσοκομείο.

Άψογος ο διαιτητής Μαρινάκης

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΡΑΜ.:   Ξυδιανάκης, Ανδρεάδης( 68’ Καπέρης) , Πιλαράς, Κοσολάποβ, Σαπρανίδης, Μπάμπαλης, Κωνσταντίνου, Φαρμακίδης, Κουτρής( 46’ Παρίσης) , Ραματιάς, Ρούσσος ( 61’ Γιάκας)

ΠΟΣΕΙΔΩΝ : Χατζαντώνης, Κονόμι, Αναζίκος( 44’ λ.τρ Κόλλιας) , Ηλιόπουλος, Ζόμπας, Ζυμβρακάκης, Χρυσαφάκης, Μαυρίκης, Κολούκας( 85’ Μούγιος) , Βούλγαρης ( 75’ Παυλίδης) , Θέος.

Ηρακλής Νίκαιας- Λέοντες Καμινίων 0-2

Στην επανάληψη οι Λέοντες Καμινίων έκαμψαν με 2-0 τον Ηρακλή Νίκαιας στον Κορυδαλλό και συνεχίζουν την ανοδική τους πορεία.

Τα γκολ πέτυχαν οι Λιβάνιος(53’) και Τσιάκαλος(77’).

Σωστός ο διαιτητής Ανθόπουλος.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Γαϊτανιός, Μπουγάς(85’ Παπαδόπουλος Η.), Μυστακίδης,  Ραπτόπουλος,  Κατσάρας, Δάππας, Σωτηρόπουλος, Λαζόπουλος(60’ Λέκκα), Παπαδόπουλος Κ.(46’ Μηνάγιας), Κατσιμοίρης, Μπαϊρμαπάς.

ΛΕΟΝΤΕΣ: Αθανασόπουλος, Μπετενιώτης Σ., Μπίντζος(89’ Κωνσταντινίδης), Μπετενιώτης Φ., Μετάι, Καρατέλιος, Δημητρούλης(67’ Τσιάκαλος), Καλλής, Ρουμελιώτης, Ζούβελος, Λιβάνιος(76’ Μίτρε).

Πειραϊκός- ΑΣ Κωφών 2-1

Τρίτη σερί  νίκη για τον ανεβασμένο Πειραϊκό που υποχρέωσε στο βαρύ αγωνιστικό χώρο του ΣΕΦ τον ΑΣ Κωφών στην πρώτη του φετινή ήττα(2-1).

Οι Κωφοί άνοιξαν το σκορ με πέναλτι του Ιωακειμίδη στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, αλλά ο Πειραϊκός στην επανάληψη με σκόρερ τον Παφίλη που σημείωσε και τα δύο γκολ(58’ πέναλτι, 76’) πήρε το ματς.

Μετά τη λήξη του αγώνα ο διαιτητής Γεωργόπουλος απέβαλε τον Γκρούμιτς για εξύβριση.

ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ:  Μπακαλάρος, Μητσοκάπας, Καλλυβωκάς, Θεοχαράκης, Θηραίος, Σεϊντάρασι, Μηλιώνης, Σκόκοτας (70΄Σαμχαραούλη), Καραγιαννάκης (8΄λ.τ. Μάσιος), Παφίλης, Στρουμπούκης (78΄Αλαμπέι).

ΑΣ ΚΩΦΩΝ: Γκρούμιτς, Αλιάζ, Δοκιανάκης, Τσαύση (86΄Μητρόπουλος), Τρικαμηνάς, Λιάκος, Παντελάτος (74΄Μεχμέτι), Τρακάκης, Κορομπίλης, Χάιδος, Ιωακειμίδης (74΄Τσακουμάγκος).