Υγιεινός περίπατος για το Φωστήρα Ηλιούπολης κόντρα στην Αγία Ελεούσα

Εύκολη νίκη με 4-1 κόντρα στην Αγία Ελεούσα πανηγύρισε ο Φωστήρας Ηλιούπολης φτάνοντας στην 7η θεση με 47 βαθμούς.

Το συγκρότημα απο τα νότια προάστια, στο πρωινό ματς του 1ου ομίλου, μπήκε δυνατά και προηγήθηκε στο 3′ με γκολ του Φάρου. Στο 13′ ο Βουλιτσίδης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, για να έρθει ο Καρατζάς στο 14′ και να μειώσει σε 1-2. Στο 34′ ο Ζάχος έδωσε προβάδισμα ασφαλείας στην ομάδα του ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 1-3, για να έρθουν οι Σπυρόπουλος στο 76′ και Λεπτάκης στο 84′ στο και να διαμορφώσουν το τελικό 4-1.

ΑΓ. ΕΛΕΟΥΣΑ: Παναγιώτου, Σταμόπουλος, Ζαχαριουδάκης, Κυριακίδης, Παντελάκης, Τζωρτζάτος, Καρατζάς, Σωτηρίου, Λαδάς, Κυβελος, Φιλίππου.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Ντόνι, Βενέτι, Ζάχος, Τσαπικούνης (79′ Πείνας), Σάχου, Μπαρδάκης, Φάρος, Κυριακόπουλος (69′ Τζήμας), Βουλτσίδης, Λεπτάκης, Μπλέτσας (54′ Σπυρόπουλος).