6ος Όμιλος

Σπαθας: “Περήφανος για τους παίκτες μου”

Διαβάστε τις δηλώσεις του προπονητή του Κερατσινιου, Βασίλη Σπάθα και του επιθετικού, Νίκου Μπερνιδάκη μετά το τέλος του αγώνα με τον Ιάλυσο.

Βασίλης Σπάθας:  Ηταν  ένα παιχνίδι όπως το περίμενα..Ντέρμπι. Απέναντι σε μία ομάδα με υψηλούς στόχους, εμείς τους κοιτάξαμε στα μάτια και αν ήμασταν  πιο τυχεροί θα μπορούσαμε να είχαμε πάρει και τη νίκη στη φάση με τον Παπασπύρο που θα γινόταν το 2-0.Είμαι πολύ περήφανος για τα παιδιά μου. Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν καλύτεροι ,στην επανάληψη οι αντίπαλοι μας πήραν μέτρα, τους το επιτρέψαμε βέβαια ,γιατί η τακτική μας ήταν να βγούμε σε αντεπιθέσεις και ο νόμος του ποδοσφαίρου μίλησε. Συνεχίζουμε..

Νίκος Μπερνιδάκης : “Ηταν ένα δύσκολο ματς απέναντι σε ένα πολύ καλό αντίπαλο.  Δώσαμε ότι καλύτερο μπορούσαμε και δικαιούμασταν τη νίκη. Το ματς αυτό τελείωσε και κοιτάμε μπροστά.