Ολική ανατροπή για Ηράκλειο με Γαλάτσι (φώτο)

Απο 0-1 νίκησε 4-1

Σαρωτικό στο δεύτερο ημίχρονο το Ηράκλειο, όχι μόνο ανέτρεψε το εις βάρος του σκορ αλλά σκόρπισε τον ΠΑΣ Γαλάτσι με 4-1.

Στο πρώτο ημίχρονο το Γαλάτσι έδειχνε πιο ομάδα στον αγωνιστικό χώρο και δικαίως προηγήθηκε στο σκορ στο 38΄με τον Θεοδωρακάτο που εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο τη συγχυση στην αμυντική γραμμή των γηπεδούχων.

Μέσα σε ένα τέταρτο στο δεύτερο ημίχρονο το Γαλάτσι έχασε αυγά και καλάθια.

Στο 51΄ο Λιόνης με μακρινό σουτ έκανε το 1-1, στο 53΄μετά από μπαλιά του Πετρίτση, ο Σπυρόπουλος έκανε κούρσα από αριστερά και πλάσαρε για το 2-1 ενώ στο 61΄ο Λιόνας και πάλι έκανε το 3-1.

Νωρίτερα το Γαλάτσι και πάλι με τον Θεοδωρακάτο είχε χάσει μια καλή ευκαιρία να ισοφαρίσει.

Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε στο 81΄ο Κατσούλης που ανάμεσα σε δύο αμυντικούς έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι και μετά στα δίχτυα.

Καλή η διαιτησία των Περράκη, Καρκοβίτη, Γούναρη

ΗΡΑΚΛΕΙΟ: Περτσάς, Κωνσταντινίδης, Λιόνας (85΄Δαυίδ), Αναγνωστόπουλος (46΄Βώτσιος), Πετρίτσης, Χριστοδούλου, Κατσούλης, Λέκκας, Τσαλιαγκός (39΄Μπαλαρής), Καφετζής, Σπυρόπουλος.

ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ: Φραγκουλόπουλος, Ρικούνοφ, Φετάνης (76΄Διαμαντίδης), Χατζηανδρέου, Σπανός, Μπέρμπεκ, Παπαβασιλείου, Ζούκας (60΄Καφάσης), Καστρίτης, Παπαναστασίου, Θοεδωρακάτος.

Ρεπορτάζ: Λάμπρος Πέγκος