O Λεβαδειακός 1-0 στην Τρίπολη..

Με φόρα ο Λεβαδειακός από τη νίκη επί του πρωτοπόρου Παναθηναϊκού το Σάββατο, πέτυχε νέα σπουδαία νίκη αυτή τη φορά μέσα στην Τρίπολη επί του Αστέρα με 1-0, χάρη στο τέρμα του Σουμπίνιο στο 33′, στο εξ αναβολής παιχνίδι για την 6η αγωνιστική της Super League.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα καλό ημίχρονο, με τον Λεβαδειακό που ήταν ανώτερος στο πρώτο, να εκμεταλλεύεται την μοναδική ευκαιρία που δημιούργησε στο 33ο λεπτό με τον Σουμπίνιο και να παίρνει τρεις πολύ σημαντικούς βαθμούς, μέσα σε μια έδρα που δεινοπάθησαν ουκ ολίγες ομάδες, μεταξύ των οποίων ο Ολυμπιακός και ο ΠΑΟΚ.

Στο δεύτερο μέρος ο Αστέρας ήταν καθολικά ανώτερος, δημιούργησε τις προϋποθέσεις για κάποιο τέρμα, όμως οι παίκτες του Σάκη Τσιώλη δεν κατάφεραν να βρουν δίχτυα και να αποτρέψουν την ήττα.