Νίκη σωτηρίας για Αγία Παρασκευή

3-1 τον Πανναξιακό

Αποφασιστικό βήμα για την παραμονή της στην κατηγορία έκανε η Αγία Παρασκευή που νίκησε με 3-1 τον Πανναξιακό.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 5΄με τον Στρατή ενώ στο 43ό Γκουντελίτσας έκανε το 2-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, και συγκεκριμένα στο 66΄οι Ναξιώτες μείωσαν με τον Στάμο αλλά ο Ζυγούρης στο 83΄διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Ντούσης, Δελάρδας, Μεϊμάρογλου, Σωτήρχος, Στρατής, Δημητρίου, Τζίτζης (87′ Καραϊνδρος Γ.), Γκουντελίτσας, Καραϊνδρος Δ. (70′ Τσοχαντάρης), Ζυγούρης, Μιχαλάρης

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ: Θέμελης, Καζάνας, Κατσάνης (64′ Κουφόπουλος), Κολιούσης (69′ Δήμας), Αγγελής (46′ Κωττάκης), Παπαδόπουλος, Καρούσης, Κουτελιέρης, Σουσούνης, Στάμος, Πολυκρέτης.