Καθάρισε σε πέντε λεπτά ο Φαληρικός 3-1 την Θύελλα Μοσχάτου..

Ένα ξέσπασμα λίγων λεπτών στην επανάληψη ήταν αρκετό για τον Φαληρικό να κάνει την μεγάλη ανατροπή νικώντας τελικά με 3-1 την Θύελλα στο Μοσχάτο με 3-1 .

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 42′ με τον Ηρειώτη , αλλά ο Φαληρικός μπήκε αποφασιστικά στην επανάληψη και πήρε τη νίκη μέσα σε τέσσερα λεπτά σημειώνοντας τρία γκολ με τους Θεολόγου 52′( πέναλτι) , Γιαννακόπουλο 54′, Βυργιώτη 56′.

Καλός ο διαιτητής Κορδολαίμης.

ΘΥΕΛΛΑ: Ζώης , Μαντζιώκας, Σαραντάκης, Ηρειώτης, Ναυπλιώτης( 61′ Ντρίο) Μανιάτογλου, Μαματζάκης, Ασιέγκμπου( 61′ Κατσαΐτης), Νικολόπουλος( 61′ Αναγνωστόπουλος) , Ηλιόπουλος Λαμπρογιώργος

ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ: Λεντής, Τσότσογλου Γ., Αργυρός( 53’΄Τσίρμπας) Πεκίνι( 36′ Βυργιώτης) Αξιώτου, Γαλανομάτης, Γκέκας , Γιαννακόπουλος Τσότσογλου Σ. Θεολόγου, Αναστασίου ( 46′ Μπαρλής)