Κυκλώνας Αιγάλεω χτύπησε στη Ρόδο

Νίκησε 3-1 το Αιγάλεω

Μέσα σε ένα ημίχρονο το Αιγάλεω «καθάρισε» τη Ρόδο και πέρασε από το «σμαραγδένιο νησί» με 3-1.

Οι Αθηναίοι άνοιξαν το σκορ στο 18΄με τον Μαστραντώνη για να κάνουν στο 31΄με τον Ντελμεκούρα το 2-0. Ο Τσιρογιάννης στο 38΄έκανε το 3-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στο 58′ με το Καντιμοίρη σε 3-1. Διαιτητής της συνάντησης ήταν ο Βάτσιος. (Δυτικής Αττικής).

ΡΟΔΟΣ: Ροδανάκης, Καταπόδης, Καντιμοίρης, Κιλασίν, Πελέκης, Θαμνόπουλος (65′ Καλημέρης), Δανάς, Γκινής, Ορφανίδης (80′ Χατζηπαυλής), Φράγκος, Γεωργάς (46′ Διακοβασιλείου)

ΑΙΓΑΛΕΩ: Βούλγαρης, Ζαφειράτος, Ταμπάκης, Κωνσταντόπουλος Π., Βασιλάρης, Τεγούσης Θ., Τζανετάκος, Τεγούσης Κ. (46′ Δουκάκης), Τσιρογιάννης (82′ Μπαλάσκας), Ντελμεκούρας (60′ Βασιλικής), Μαστραντώνης.

Επιμέλεια: Κυριάκος Παντζαρίδης