Παλαιόχωρα-Προοδευτική 1-1

Στο 1-1 εμειναν Παλαιόχωρα και Προοδευτική.

Ασφαλώς το συγκεκριμένο αποτέλεσμα δεν βολεύει καμία από τις δυο ομάδες στην προσπάθεια που κάνουν για την παραμονή.

Οι φάσεις όπως καταγράφηκαν απ΄το σαιτ athlitiko.gr

2′ Σέντρα του Κάρδαρη η μπάλα παίρνει πορεία προς την εστία και ο Βορύλλας με δυσκολία διώχνει σε κόρνερ.
7′ Κεφαλιά-πάσα του Παλιάτσιου ο Δημητριάδης με ατομική προσπάθεια “πατάει” περιοχή και σουτάρει υπό την πίεση του Ντάλλα και ο Μπαντίκος μπλοκάρει.
9′ ΓΚΟΛ: Ο Ντάλλας με εκτέλεση φάουλ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα (0-1).
22′ Αδράνεια στην άμυνα ο Βλάχος βγαίνει τετ-α-τετ με τον Βορύλλα ο οποίος αποκρούει το πλασέ του.
23′ Γέμισμα Νικολίτση ο Παλιάτσιος με ωραία κίνηση ξεμαρκάρκεται και σουτάρει και ο Μπαντίκος μπλοκάρει.
28′ Ο Ντάλλας εκτελεί με πάσα στον Γκουτζούλα το κόρνερ, το σουτ του δεύτερου προσκρούει στην εξωτερική πλευρά του δοκαριού.
34′ Μπαλιά του Δημητριάδη σουτ του Παλιάτσιου από πλάγια θέση και σπουδαία επέμβαση του Μπαντίκου.
39′ Φάουλ του Μανουσάκη από μακρινή απόσταση ο Μπαντίκος με δυσκολία αποκρούει και στη συνέχεια μπλοκάρει προ του Μέρο.
40′ Φάουλ του Ντάλλα ο Βορύλλας προ του Γκουτζούλα αποκρούει.
42′ Διώξιμο του Βορύλλα πάνω στον Χρήστου, που κάνει απανωτές προσποιήσεις και σουτάρει στέλνοντας την μπάλα εκτός εστίας.
48′ ΓΚΟΛ: Μπαλιά του Κτιστόπουλου στην πλάτη της άμυνας ο Παλιάτσιος με πλασέ ισοφαρίζει (1-1).
70′ Ακυρώνεται γκολ του Βλάχου ως οφσάιντ σε μπαλιά του Χρήστου.
72′ Φάουλ του Ντάλλα κόντρα στο τείχος και ο Βορύλλας μπλοκάρει.
73′ Πάσα του Γουίλι σουτ του Βλάχου κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.
75′ Διαμαρτυρίες για πέναλτι στον Χρήστου.
79′ Φάουλ του Ντάλλα ο Βορύλλας μπλοκάρει.
88′ Φάουλ του Ντάλλα από πλάγια θέση αποκρούει ο Βορύλλας.
90′ Αντεπίθεση με καλές προϋποθέσεις για την Παλαιόχωρα αλλά από την πάσα του Μέρο το σουτ του Μανουσάκη δεν είναι καλό και καταλήγει αρκετά έξω από την εστία.

Διαιτητής: Βλάχος (Ανατολικής Αττικής). Βοηθοί: Αδαμόπουλος (Μεσσηνίας) – Κυριακόπουλος (Ανατολικής Αττικής)

Παλαιόχωρα (Αστέριος Θέμελης): Βορύλλας, Μέρο, Λάμτσε, Ράδης, Νικολίτσης, Μανουσάκης, Κτιστόπουλος (68′ Πάγκαλος), Ζαχαράκης (59′ λ.τρ. Θεοδωράκης), Κόλα, Δημητριάδης (78′ Κουτσογιαννάκης), Παλιάτσιος (86′ Αναστασόπουλος).

Προοδευτική (Μαργαρίτης Χατζηαλέξης): Μπαντίκος, Χουστουλάκης, Ξυγκάκης (76′ Γκόγκας), Κάρδαρης, Κουτσοπόδιωτης (90+4′ λ.τρ. Βασιλάκης), Σταθουλόπουλος (63′ λ.τρ. Κυβέλος), Χρήστου, Γκουτζούλας, Βλάχος, Ντάλλας, Σαραντόπουλος (46′