Σπουδαίος Αήττητος με Αιολικό

Νίκησε 2-1

Με τον πλέον ιδανικό τρόπο συνδυάστηκε το ντεμπούτο του Χρήστου Λάμπρου στον πάγκο του Αήττητου, καθώς οι «πράσινοι» παίζοντας έξυπνα και ψυχωμένα πήραν τη νίκη απέναντι στον ισχυρό Αιολικό με 2-1. Η μετριότητα ήταν το στοιχείο που κυριάρχησε στο α’ μέρος, καθώς καμιά από τις δυο ομάδες δεν δημιούργησε κάποια αξιόλογη φάση μπροστά από τις δυο εστίες.

Το β’ μέρος ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους γηπεδούχους, οι οποίοι με τη συμπλήρωση 9′ στην επανάληψη ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ με το Μπερέτα. Δυο λεπτά αργότερα ο Τσουλάκος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Γαρόζη, με το διαιτητή της αναμέτρησης Σφακιανάκη να ακυρώνει το τέρμα ως οφσάιντ. Δεν συνέβη όμως το ίδιο στο 69′ όταν ο Μιχαλάκης κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχη ο Διονυσάτος, φέρνοντας το ματς στα ίσια. Ωστόσο οι γηπεδούχοι δεν παρέδωσαν τα όπλα, και πέντε λεπτά πριν την ολοκλήρωση των 90′ ο Μπαμπούνης έδωσε και πάλι το προβάδισμα στον Αήττητο διαμορφώνοντας το τελικό 2-1

ΑΗΤΤΗΤΟΣ: Γαρόζης, Σχίζας (57′ Βογιατζόγλου), Μπερέτας (84′ Καδίτης), Μανουσάκης, Μπλιαμπλιάς, Τούντας, Ανδρεαδάκης, Ασημάκης, Λάππας, Παπαδάς (90′ Παπαδόπουλος), Μπαμπούνης

ΑΙΟΛΙΚΟΣ: Αθανασόπουλος, Καδής, Βούρος, Καπταγιάννης, Αποστολίδης, Χατζηκυριάκος, Κάρδαρης (90′ Βουργουτζής Γ.), Διονυσάτος, Τσουλάκος, Μουστόγιαννης (28′ λ. τρ. Μιχαλάκης), Μουρατίδης.

Επιμέλεια: Κυριάκος Παντζαρίδης