Β΄ Ε.Π.Σ.Π.

Πανάκριβη νίκη ο Θησέας

2-1 τον ΑΟ Κορυδαλλού

Μέσα σε λίγα λεπτά κρίθηκαν όλα χθες στον αγώνα που ο Θησέας πήρε πανάκριβη νίκη με 2-1 επί του ΑΟ Κορυδαλλού .

Οι φιλοξενούμενοι στο 64′ κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Καστρινόπουλου το εκτέλεσε ο ίδιος αλλά απέκρουσε σωτήρια ο Τρικαμηνάς . Δυο λεπτά αργότερα όμως( 66΄) ο Καστρινόπουλος κατάφερε να δώσει το προβάδισμα στους Κορυδαλλιώτες .

Όμως ο Θησέας αποφασιστικός γύρισε αμέσως το παιχνίδι με τέρματα των Μουτάφη 69′ και Χαιρέτα Γ. 71′ και πήρε τρεις πολύτιμους βαθμούς για τη σωτηρία του .

Καλός ο διαιτητής Περδικούρης που απέβαλε στο 79′ τον Τζεγιαννάκη ( 2η κίτρινη).

ΘΗΣΕΑΣ: Τρικαμηνάς, Κουτσονικόλας( 77′ Γραμματικόπουλος) Γιαννόπουλος, Τζεγιαννάκης, Μουτάφης, Ντούκα, Δερτιλής ( 65΄Αλειφέρης), Χαιρέτας Δ. Χαιρέτας Γ( 80′ Χατζηπέτρος) Δεληγιαννίδης Δερμιτζόγλου

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ: Κουλούρης, Ζαχαρίου, Τσιρτσίκος( 46′ Νμαρέγκος) Καρύδης, Ψυχίδης, Νικολάτος, Καστρινόπουλος, Μάρθας, Καρασπύρος( 46′ Τσέκερης) Βέττας, Σιμάκος( 77′ Κοντός)