O Aτρόμητος στον τελικό!

*

O Ατρόμητος πήρε την πρόκριση για τον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας στην Τρίπολη κόντρα στον Αστέρα, αφού απέσπασε ισοπαλία με 2-2, σε ένα ματς που τα είχε όλα.

Η αποβολή του Μπαρτολίνι στο 6ο λεπτό κόστισε πολύ στον Αστέρα.

O Ατρόμητος πηρε προβάδισμα στο σκορ με το γκολ του Τάτου, στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ο Αστερας ισοφαρίσε σε 1-1 με τον Μάρτινς στο 21ο λεπτό της αναμέτρησης, από το σημείο του πέναλτι.

Mάλιστα οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ανατροπή με τον Χίμο στο 47′.

Η ομάδα του Περιστερίου, με ποιόν άλλον, τον Κώστα Μήτρογλου, ισοφάρισε σε 2-2, παίρνοντας έτσι την πρόκριση για τον τελικό.

Διαιτητής: Αναστάσιος Κάκος

Βοηθοί: Δημήτρης Τάτσης, Δημήτρης Γούκος

Σκόρερ: 21′ Μάρτινς, 47′ Χίμο / 15′ Τάτος, 71′ Μήτρογλου

Κίτρινες κάρτες: Περόνε, Πιπίνης, Χουανίτο, Τσαμπούρης / Τάτος, Γιαννούλης, Μήτρογλου, Δημούτσος, Σκόνδρας

Κόκκινη κάρτα: Μπαρτολίνι (6′) / Σκόνδρας (90’+6)

Αστέρας Τρίπολης (Σάκης Τσιώλης): Μπαντής, Τσαμπούρης, Πουλίδο (86′ Σολάκης), Μπαρτολίνι, Πιπίνης, Χουανίτο, Ουσέρο, Ράγιος, Ναβάρο, Ροζέριο (78′ Φρανκού), Περόνε (63′ Μπρέσκα).

Ατρόμητος (Γιώργος Δώνης): Ιτάνζ, Σκόνδρας, Φυτανίδης, Τόμας, Γιαννούλης (53′ Επστάιν), Ιγκλέσιας (59′ Πίτου Γκαρσία), Σφακιανάκης (71′ Αναστασάκος), Δημούτσος, Μπρίτο, Τάτος, Μήτρογλου.