Ε.Π.Σ.Α

Στα πέναλτι ο Ολυμπιακός Λιοσίων απέκλεισε τον Ορφέα Αιγάλεω

Στη διαδικασία των πέναλτι ο Ολυμπιακός Λιοσίων κατάφερε να λυγίσει την αντίσταση του εξαιρετικού Ορφέα Αιγάλεω και με σκορ 3-2 να πάρει την πρόκριση.

Ο κανονικός αγώνας και η παράταση έληξαν 0-0. Οι γηπεδούχοι στάθηκαν άτυχοι αφού είχαν δύο δοκάρια στο 5′ με τον Ντούλα και στο 25′ με τον Πετανάι, ενώ και οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να πάρουν την πρόκριση στο φινάλε της παράτασης, αφού στο 120′ είχαν δοκάρι κι αυτοί με τον Γιαταγανάκη.

ΟΡΦΕΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ (Γαληνός Νικολαϊδης): Μαρουδιάς, Αγγελακόπουλος Φ., Γκέρτσος, Ουάγια, Βουτσινάς, Αγγελακόπουλος Β. (46′ Καλογήρου), Ζουμπουνέλης (50′ Ζιώγας), Παντελής (97′ Τιτόνης), Πετανάι, Ζούκας, Ντούλας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΙΟΣΙΩΝ (Θωμάς Μακρής) Κανελλόπουλος, Λούτφι (98′ Καπουλεράκος), Φραγκόπουλος, Μιχαηλίδης, Βασιλάκος, Γανωτής, Γιαταγανάκης, Γεωργόπουλος (46′ Τσάτσα), Λένγκα, Μπιλικαϊδης (79′ Λευκαδίτης), Ζέρβας (46′ Καραχάλιος).