Τριάρα ο Ελπιδοφόρος σε Ηλιούπολη

3-0 το ματς

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για τον Ελπιδοφόρο προκειμένου να πάρει τη νίκη απέναντι στην Ηλιούπολη, της οποίας επικράτησε με το ευρύ 3-0. Στο 22′ ο Βέρμπης με ανάποδο ψαλίδι έδωσε το προβάδισμα στους ”κυανέρυθρους”, με τον Ευσταθίου στο 34′ να διπλασιάζει τα τέρματα των γηπεδούχων. Στις καθυστερήσεις του α’ μέρους ήταν η σειρά του Παπαδόπουλου να χρiστεί σκόρερ, καθώς ήταν αυτός που σημείωσε το τελικό 3-0. Στο β’ μέρος οι Κηφισιώτες μείωσαν το ρυθμό τους με το 3-0 να μένει μέχρι τέλους.

Διαιτητής ήταν ο Μιάρης (Δωδεκανήσου)

ΕΛΠΙΔΟΦΟΡΟΣ: Ιωσήπου, Στασινός, Καραμπάς, Λίτσος, Λυμπέρης, Στέλλας, Ευσταθίου (62′ Τσιάνος), Καραμέρης (78′ Αποστολόπουλος), Βέρμπης (50′ Κεφαλάς), Κάρος, Παπαδόπουλος

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ: Σηφάκης, Κουκιάς, Γανόλης, Καρακατσάνης, Ηλιού, Στυλιανίδης (69′ Ζαμπαράς), Χαρατσάρης, Μάκος, Δικαιόπουλος (84′ Κατσίποδας), Καρποντίνης, Γκουνέλας (79′ Ζαφειράτος)

Επιμέλεια: Κυριάκος Παντζαρίδης