Δράμα.. για την Ολυμπιάδα στο Κορωπί!

Στην εκπνοή ισοφάρισε 2-2 το Κορωπί..

Σαν την γάτα με το ποντίκι, έπαιξε η Ολυμπιάδα το Κορωπί, και παρόλα αυτά κατάφερε να μην κερδίσει μένοντας στο καταδικαστικό 2-2.

Η Ολυμπιάδα που ήθελε πάσι θυσία την νίκη άνοιξε το σκορ με τον εκπληκτικό χθές Μίχα στο 25΄ κι ενώ στο α΄ μέρος έχασε τουλάχιστον 3-4 κλασικές ευκαιρίες για να καθαρίσει το ματς.

Όμως στο 43΄ ο Ντούνης βρήκε εκτός ΄θέσης το γκολκήπερ Γεωργίου και ισοφάρισε για το Κορωπί σε 1-1.

Στην επανάληψη το ίδιο σκηνικό με την Ολυμπιάδα να ελέγχει πλήρως το ματς να χάνει την μία ευκαιρία μετά την άλλη, και να κάνει το 2-1 πάλι με τον Μίχα στο 54΄ μετά από ενέργεια του Αντωνίου, ενώ λίγο αργότερα ακυρώθηκε γκολ του Αντωνίου ως οφ- σάιντ.

Κι ενώ όλοι περίμεναν την λήξη του ματς στις καθυστερήσεις , ο Ντούνης εκμεταλεύθηκε τραγικό λάθος του Γιαννούκαρη , και ξεχασμένος στην περιοχή έκανε το απίστευτο 2-2

Καλή η διαιτησία του Μανούρα Χρ. (Τρικάλων)

ΚΟΡΩΠΙ: Ούσιος, Τόλιας, Πάντου (91′ Γούλας), Πριονίδης, Ντούνης, Ματσάγκος, Μπονές (63′ Σύρος), Μουρούτης, Κουσιάκης (86′ Παππάς), Γερολυμάτος, Πούλος

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ: Γεωργίου, Γιαννούκαρης, Καμένος (87′ Γκικουρίας), Λιόσης, Μαντούσης, Πέρρος, Παντελίδης, Γκιάτης (79′ Δακούτρος), Καμαράδος (71′ Μαυρουδής), Αντωνίου, Μίχας