Β΄ Ε.Π.Σ.Α.

Με ανατροπή ο Ηρακλής Περιστερίου 2-1 την άτυχη Λυκόβρυση

Ανατρέποντας το εις βάρος του σκορ ο Ηρακλής Περιστερίου επικράτησε με 2-1 επί της Λυκόβρυσης ξεκινώντας με νίκη το νέο πρωτάθλημα.

Οι φιλοξενούμενοι πάντως στάθηκαν ιδιαίτερα άτυχου, αφού στο πρώτο ημίχρονο έχασαν λόγω τραυματισμού τους Κορδατζή και Χρυσογονίδη.

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς γκολ, στο 49′ ο Πετράκης έκανε το 0-1. Στο 55′ ο Ζέρβας με πέναλτι έκανε το 1-1, ενώ στο 83′ ο Νίκος Μήτρος διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΊΟΥ: Καλαμάρης, Χρυσοχόος, Πουρίκη, Σκλαβενίτης, Πάσσαλος Ε., Σάσσαλος Α., Τσέλιος;(87′ Μπούρδος), Μήτρος Ν., Ζέρβας, Βαρδαραμάτος (90+1′ Βυθούλκας), Νίτας (64′ Τσιλεπής).

ΛΥΚΌΒΡΥΣΗ: Κορρές Ε., Σέργης (74′ Τριάντης), Σαλούστρος, Απέργης Γ. (74′ Κορρές Π,), Μιγκάκης, Τασιούδης, Πάγκας (74′ Σχίζας), Κορδατζής (13 λ.τ. Ρομπόλας), Πετράκης, Χρυσογονίδης (24′ λ.τ. Σουλιώτης), Απέργης Ν.