Ε.Π.Σ.Α

Πρόκριση θρίλερ για τον ΑΟ Περιστερίου, 4-2 στα πέναλτι τον Χαραυγιακό

Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, στο οποίο χρειάστηκε η διαδικασία των πέναλτι, ο ΑΟ Περιστερίου κατάφερε να αποκλείσει τον Χαραυγιακό και να προκριθεί στον επόμενο γύρο του κυπέλλου της ΕΠΣΑ.

Ο κανονικός αγώνας έληξε ισόπαλος 3-3, η παράταση 4-4, ενώ στα πέναλτι οι Περιστεριώτες επικράτησαν με 4-2, με ήρωα τον γκολκίπερ Σιφογιαννάκη που απέκρουσε δύο πέναλτι.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ καλά στο παιχνίδι, και στο 10′ ο Πανεράς έκανε το 0-1, ενώ στο 25′ ο Τσουφλίδης Γ. με κεφαλιά έκανε το 0-2. Οι γηπεδούχοι εξαπέλυσαν αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο και γύρισαν το ματς μέσα σε 20 λεπτά. Στο 52′ ο Τουρτούλι μείωσε σε 1-2, στο 56′ ο Κεφαλάς ισοφάρισε σε 2-2, και στο 64′ ο Γιαννόπουλος ολοκλήρωσε την ανατροπή κάνοντας το 3-2. Όμως στο 86′ ο Πανεράς με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έκανε το 3-3 στέλνοντας το ματς στην παράταση.

Εκεί στο 95′ ο Σεφέρη με απευθείας φάουλ έκανε το 3-4, με τον Μιχάλη στο 98′ να κάνει το 4-4, στέλνοντας το ματς στα πέναλτι.

Εκεί οι παίχτες του Θοδωρή Τρανού πιο ψύχραιμοι επικράτησαν με 4-2 και πήραν την πρόκριση.