Ο Άγιος Νικόλαος 1-0 τη Νέα Ιωνία

Με γκολ του νεοεισελθόντος Μάριου Νοκάι στο 70ό λεπτό, ο ΑΟΑΝ επικράτησε 1-0 της Νέας Ιωνίας στο ματς του «Ν. Φουρνιωτάκης» για την 5η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη για την ομάδα του Άλκη Πλουσή και, αντίστοιχα, η πρώτη ήττα για εκείνη του Ισίδωρου Σταυριανού.

Οι γηπεδούχοι απείλησαν μόλις στο 2′ με σέντρα του Μέμμου, απόκρουση του Ντροζντ και απομάκρυνση των αμυνομένων πάνω στη γραμμή.

Εν συνεχεία δεν καταγράφηκαν σημαντικές φάσεις, ώσπου στο β’ μέρος οι Γκίνι και Ιατρούδης απείλησαν με κεφαλιά που πέρασαν άουτ.

Τελικά, ο ΑΟΑΝ έκανε… σεφτέ στις νίκες χάρη σε γκολ που σημείωσε ο Νοκάι, μόλις δύο λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο.

Ο Σένκα τον τροφοδότησε, εκείνος πέρασε τον Ντροζντ και σε κενή εστία δεν λάθεψε.

ΑΟΑΝ: Ψιμόπουλος, Δολαψάκης, Ξενοκτιστάκης, Τσανάι, Μέμμος (65′ Πήλιος), Κίσσας, Τσιλεδάκης, Μαρκάκης (68′ Μπελοσάνι), Σένκα (84′ Θεοδωράκης), Γκίνι (68′ Νοκάι), Ιατρούδης.

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ: Ντροζντ, Μουστάκης, Χατζηγεωργίου, Καλλιτσουνάκης, Αλέμης, Κουκοβίνης (65′ Οδυσσέως), Τζαμάι (87′ Κατσουρός), Πίσσας, Φωτόπουλος (65′ Τζάκσον), Πλατέλλας, Λαμπίρης.