Ισόπαλη 2-2 η Προοδευτική στον Κορυδαλλό, ισοφάρισε στις καθυστερήσεις ο Ερμής

Σπουδαία ισοπαλία απέσπασε ο Ερμής Κορυδαλλού 2-2 με αντίπαλο την Προοδευτική κατακτώντας τον πρώτο του βαθμό στο πρωτάθλημα. Η ομάδα του Μάκη Σαμιώτη βρήκε τον τρόπο να προηγηθεί στο 27’ με τον Φωτιάδη (1-0) με τους “βυσσινί” να ισοφαρίζουν σε 1-1 με ευστοχο πέναλτι του Θεοδωρίδη και τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται στον ρέφερι της αναμέτρησης.

Στο δεύτερο μέρος η Προοδευτική κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι πέντε λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης με  γκολ του Κουτσούμπα (1-2) , αλλά στις καθυστερήσεις ο Παυλάκης ισοφάρισε σε 2-2 δίνοντας τον πολύτιμο πρώτο βαθμό της ομάδα του.

Διαιτητής ήταν ο Δαμιανάκης.

Ερμής Κορυδαλλού: Παπαδόπουλος Ν., Παπαθανασάκης, Αργεντίδης, Ζαμπέτας, Σκρελάι, Αλεφραγκής(33′ Παπαδόπουλος Σ.), Τζανιδάκης(93′ Γραμματόπουλος), Μπεκάκος(73′ Καραμπίνης), Παυλάκης, Φωτιάδης(73′ Φρυγανιώτης), Νεοφώτιστος.

Προοδευτική: Πράνταλος, Τσαραούσης, Αλευρής(67′ Τσουχλάι), Δημακάκος, Βαλιούτης, Αθανασιάδης(46′ Κουτουζίδης), Ξυγκάκης, Θεοδωρίδης, Ηλιόπουλος(77′ Κυρεζής), Κουτσούμπας, Γαβράς.