Δεν τα κατάφερε ο Ιστορικός..

Την πρώτη του ήττα για φέτος γνώρισε ο Πανιώνιος, ο οποίος ηττήθηκε με 2-0 από τον ΠΑΣ Γιάννινα στα πλαίσια του σημερινού φιλικού των δύο ομάδων. Το σωματείο της Νέας Σμύρνης δεν βρέθηκε σε καλή ημέρα και με την λήξη του πρώτου μέρους ήταν πίσω στο σκορ με 2-0, χάρη σε τέρματα του Λίλα και του Ντε Βιντσέντι. Στο δεύτερο ημίχρονο κυριάρχησε η νευρικότητα, καθώς μία αντιαθλητική ενέργεια του Κεϊτά (παίκτης του ΠΑΣ) πήγε να.τινάξει την αναμέτρηση στον αέρα. Ο Πανιώνιος παρατάχθηκε με τους εξής ποδοσφαιριστές: Α’ Ημίχρονο: Ανέστης, Κουμντί, Κουλοχέρης, Αυλωνίτης, Κούρος, Γιαννούλης, Μενδρινός, Μιλοβάνοβιτς, Ντούνης, Όκουε, Αραβίδης. Πανιώνιος (Β΄ημίχρονο): Γιαννακόπουλος, Λαμπρόπουλος, Ανδράλας, Σπυρόπουλος, Ρόκας, Γουνδουλάκης, Σάμαρης, Σμιρλής, Δρόσος, Σταυροθαλασσόπουλος, Φράγκος.

Κοντά σε Γιάντσικ ο Πανιώνιος

Η ομάδα της Νέας Σμύρνης το τελευταίο χρονικό διάστημα ψάχνει να βρει ένα κλασικό φορ περιοχής, που να μπορεί να βάζει τα γκολάκια και να ξεκλειδώνει τις αντίπαλες άμυνες. Ειδικά όταν θα έρχονται αντίπαλες ομάδες στη Νέα Σμύρνη με σκοπό να «κλέψουν» βαθμό οι βαθμούς από τον Πανιώνιο. Παράλληλα, θα πρέπει να είναι ταχύτατος παίκτης που να μπορεί όταν ο Πανιώνιος στα εκτός έδρας παιχνίδια θα «χτυπάει» σε αντεπιθέσεις να πετυχαίνει το επιθυμητό αποτέλεσμα που δεν είναι άλλο από το γκολ. Έτσι, σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες από την Νέα Σμύρνη ο Πανιώνιος συζητεί με την ΤΣΣΚΑ Μόσχας για τον δανεισμό του Νταβίντ Γιάντσικ. Μάλιστα, ο 24χρονος Πολωνός φορ θα βρεθεί αύριο στην Αθήνα για να συζητήσει με τους ιθύνοντες της ΠΑΕ, με την ευχή όλων στην «κυανέρυθρη» οικογένεια να επέλθει η συμφωνία και να «κλείσει» ένα σημαντικό κενό αναφορικά με το φετινό ρόστερ του Ιστορικού

Επιμέλεια: Θεοχάρης Μαρινέλης