Παραδόθηκε η “Ένωση”… 4-1 η Έβερτον

Την ήττα με σκορ 4-1 γνώρισε η ΑΕΚ από την Έβερτον σήμερα το βράδυ. Το ιστορικό σωματείο του Λίβερπουλ πήρε το προβάδισμα στο 1ο λεπτό με τον Νέισμιθ. Οι παίκτες του Βαγγέλη Βλάχου δεν τα παράτησαν και έφεραν το ματς στα ίσα με τέρμα του Φούντα στο 7′. Στη συνέχεια η Έβερτον πήρε και πάλι τα ηνία και με δύο γκολ του Νέισμιθ, ο οποίος πραγματοποίησε χατ-ρικ σημειώνοντας το 3-1, το οποίο ήταν σκορ ημιχρόνου. Το χωρό τον γκολ στην συνάντηση έκλεισε ο Χίμπερτ που σημείωσε το τελικό 4-1.

Έβερτον: Χάουαρντ (46′ Μούχα), Χίλμπερτ, Μπέινς (61′ Μπάρκλεϊ), Γκίμπσον (19′ Νέβιλ), Χέιτινγκα (76′ Ρόντγουελ), Γέλαβιτς (69′ Βέλλιος), Νέισμιθ (46′ Χάουαρντ), Ντιστέν, Οσμάν (80′ Ντιστέν), Πίεναρ (80′ Γκίμπερτ), Φελαϊνί (46′ Γκι).

ΑΕΚ: Κωνσταντόπουλος, Αρκούδας, Κοντοές (72′ Βαλ. Βλάχος), Μπουγαΐδης, Τσαμουρλίδης (37′ Γροντής), Γιάγκο, Ρίκκα (71′ Κοτσαρίδης), Φούντας (42′ Παπαδημητρίου), Λαγός (85′ Ματεντζίδης), Παυλής (37′ Σταματής), Σιαλμάς (57′ Κουρέλλας).