Κόλλησε στο μηδέν ο ΠΑΣ

Ισόπαλο χωρίς σκορ έληξε το σημερινό φιλικό που έδωσε ο ΠΑΣ Γιάννινα απέναντι στον Παναιτωλικό. Ο ΠΑΣ ξεκίνησε καλύτερα την συνάντηση και έχασε την πρώτη του ευκαιρία στο 5ο λεπτό, όταν το πλασέ που επιχείρησε ο Τζανής πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Τακίδη. Στη συνέχεια, οι γηπεδούχοι δημιούργησαν ακόμη δύο ευκαιρίες, χωρίς να καταφέρουν να πετύχουν ένα τέρμα και το πρώτο ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με σκορ 0-0. Στην επανάληψη, ο σύλλογος του Αγρινίου μπήκε καλύτερα στον αγώνα και στον 54′ δημιούργησε την πρώτη καλή ευκαιρία, ο Μητρόπουλος πάσαρε στον Τάσο Πάντο, αλλά το σουτ που επιχείρησε ο τελευταίος πέρασε λίγο έξω από τα δοκάρια του Φέγκρους. Μετά από την ευκαιρία του Πάντου, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε κατακόρυφα και το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες. Τέλος, οι διοικούντες του ΠΑΣ Γιάννινα ανακοίνωσαν και επίσημα τις αποκτήσεις των Σταύρου Τσουκαλά, Πέτρου Τοπούζη, Γιώργου Νικλητσιώτη, Σίμου Ρουμπουλάκου και Μπράνα Ίλιτς.