Α΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Το Κορωπί 3-1 με Παράδεισο Αμαρουσίου

Νίκη με σκορ 3-1 πέτυχε ο Α.Ο.Κ στο σημερινό φιλικό με αντίπαλο τον Παράδεισο Αμαρουσίου. Το σκορ άνοιξε ο συνήθης ύποπτος το τελευταίο καιρό Ντιόπ με ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή. Πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο οι παίχτες του Παράδεισου κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Πέτα. Στο Δεύτερο ημίχρονο και παρά τις πολλές αλλαγές του προπονητή Αντώνη Καρπούζα οι παίχτες του κατάφεραν να πετύχουν δύο γκολ και να πάρουν τη νίκη αρχικά με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ντούνη και τέλος ο Θεοφάνους που διαμόρφωσε με πλασέ το τελικό 3-1. Ο προπονητής Αντώνης Καρπούζας έμεινε ευχαριστημένος από όλους τους παίχτες που χρησιμοποίησε.

Το Κορωπί ξεκίνησε με τους Παπαθεοδώρου, Μανασσής, Μινάϊ, Ντεντόπουλο, Ντούνη, Πριονίδη, Γαλανή, Κοκίνη, Ντιόπ, Ανδρεάδη, Παπαδόπουλο. Στο Δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Φύτρος, Παππάς, Κάραμα, Γούλας, Θεοφάνους, Σπηλιόπουλος. Την Τετάρτη ακολουθεί ένα δυνατό φιλικό με το Αιγάλεω στις 18:30 στο Αντώνης Πρίφτης.