Uncategorized

Καρέ Ατρομήτου Πειραιά

4-0 τον Διαγόρα Ρόδου

Εύκολα και απλά Ατρόμητος Πειραιά έφθασε στο 4-0 επί του Διαγόρα Ρόδου στην πρεμιέρα, επιβεβαιώνοντας τις φετινές δυνατότητες του, παρουσία περίπου 400 φιλάθλων που βρέθηκαν στου Ρέντη, εκ των οποίων κάπου 40 ηρωικοί φίλοι του» Γηραιού» της Ρόδου

Η ομάδα του Σταύρου Ηλιόπουλου, «έκρυψε το τόπι» για ένα 15λεπτο, όταν και προηγήθηκε με 2-0 κάνοντας την συνέχεια του αγώνα τυπική διαδικασία, απέναντι στον άλλοτε κραταιό Διαγόρα, που είχε χτυπητές αδυναμίες, ενώ είχε και ελλείψεις.

Μόλις στο 5΄ ο Ατρόμητος άνοιξε το σκορ με προβολή του Μητρόπουλου μετά από σέντρα του Μανουηλίδη, ενώ στο 15΄ ο Λοιζίδης, με εξαιρετικό σούτ μετά από εκτέλεση φάουλ του Πέρου, σημείωσε το 2-0.

Ο Διαγόρας άγγιξε το 2-1 στο 28΄ όταν ο Σκυλαράκης βγήκε τετ- α- τετ με τον Θωμόπουλο, όμως ο Μαζαράκης έδιωξε την μπάλα σε κόρνερ πρίν περάσει την γραμμή, ενώ λίγο αργότερα ο Διακάκης είχε ακόμη μια καλή ευκαιρία για τον Διαγόρα σουτάροντας όμως άουτ.

Στην εκπνοή του α’ ημιχρόνου ο Ατρόμητος «καθάρισε» το ματς με κοντινό πλασέ του Μανουλίδη, ύστερα από ωραία ενέργεια των Λοιζίδη, Πέρου.

Στην επανάληψη ο ατρόμητος έφθασε τουλάχιστον 3-4 ακόμη φορές στο γκολ, μάλιστα στο 61΄ κεφαλιά του Δανασή από τα δυο μέτρα βρήκε την δοκό, ενώ οι Ροδίτες έμειναν στο 65’ με 10 ποδοσφαιριστές λόγω της αποβολής του Καραγιάννη, που μόλις είχε μπεί στον αγωνιστικό χώρο( για χτύπημα εκτός φάσης στον Μητρόπουλο)

Το τελικό 4-0 πέτυχε ο Λοζίδης με πλασέ, στο 78΄ μετά από πάσα του Δανασή.

Από τον Ατρόμητο ξεχώρισαν οι Λοζίδης, Πέρος, Νταλάκος,, Μανουηλίδης, Μαζαράκης.