Α΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Ηρακλής Ελευσίνας- ΑΕ Ζεφυρίου 2-2

Συναρπαστικό και δυνατό παιχνίδι έγινε ανάμεσα στον Ηρακλή Ελευσίνας και την ΑΕ Ζεφυρίου που έληξε ισόπαλο 2-2 .

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 27′ με τον Καζάντζη , αλλά πριν να λήξει το ημίχρονο οι Ελευσίνιοι γύρισαν το παιχνίδι. Στο 33′ ο Μούτας ισοφάρισε για να δώσει το προβάδισμα στον Ηρακλή ο Σούλος στο 40′.

Η ΑΕ Ζεφυρίου ισοφάρισε σε 2-2 στο 74′ με τον Μιχαηλίδη που είχε μπει στο παιχνίδι μόλις λίγα λεπτά νωρίτερα.

Στο 76′ και 91′ οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τους Ζήλο και Παπαδόπουλο αντίστοιχα, την ίδια τύχη είχε και προσπάθεια του Δούνια από 40 μέτρα για τους φιλοξενούμενους.

Στο 78′ αποβλήθηκε ο Ντάβιδι που πήρε ένα κομμάτι καουτσούκ από τον αγωνιστικό χώρο και το πέταξε σε αντίπαλο!!

Άψογος ο διαιτητής Σταθόπουλος.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Φωτιάδης, Πέππας, Σούλος, Δρούγος, Μουατζίρι( 61′ Λένα) , Καρκαμπάτσης( 80′ Παροτσίδης) , Βάσης, Παπαδόπουλος, Ζήλο, Μεχμέτογλου , Μούτας

ΑΕ ΖΕΦΥΡΙΟΥ: Μιχαήλ, Καρατζιάς( 70′ Μιχαηλίδης) , Κιαχόπουλος, Θανάσης, Καλαμιώτης, Δούνιας, Λέκκας( 79′ Γιάγκος) , Περιστέρης Καζάντζης( 87′ Κλαπάκης) , Κουτσιούμπας, Ντάβιδι.