Οι αγώνες στην Α’ ΕΠΣΔΑ την Κυριακή 25/11

.

Αναλυτικό ρεπορτάζ των αγώνων

ΑΕ Ζεφυρίου – Ζοφριά 2-3

Από το α’ ημίχρονο κρίθηκε το παιχνίδι της ΑΕ Ζεφυρίου με την Ζοφριά (2-3) , όπου σημειώθηκαν και τα πέντε τέρματα.

Προηγήθηκαν οι Ζεφυριώτες με τον Καουτσιούμπα στο 5′ , αλλά η Ζοφριά μέσα σε δώδεκα λεπτά σημείωσε τρία τέρματα με τους Μήνο 22’΄, Ντάμπο 25′ και .Κιαχόπουλο( αυτογκόλ) .

Μείωσε ο Λέκκας στο 45′ με πέναλτι.

Στο 66′ αποβλήθηκε ο γκολκίπερ της Ζοφριάς Κυρίου( 2η κίτρινη).

Άριστος ο διαιτητής Αλιάγας.

ΑΕ ΖΕΦΥΡΙΟΥ: Μιχαήλ, Γιάγκος( 82′  Μιχαηλίδης), Κιαχόπουλος( 61′ Χατζηγιάννης) , Θανάσης, Καλαμιώτης, Δούνιας, Λέκκας, Περιστέρης, Καζάντζης, Κουτσιούμπας, Καρατζιάς

ΖΟΦΡΙΑ: Κυρίου, Πράσινος, Κακκαβάς( 71΄Τσιλικούδης) , Τζόλος, Παπάζογλου, Ρεφενδάριος Α, Μήνος, Ρήγας( 46′ Ρεφενδάριος Χ.), Ντάμπος, Αθανασόπουλος( 66′ Τσεκούρας) , Δρακόπουλος

Εθνικός Πανοράματος- Ηρακλής Ελευσίνας 2-2

Μοιράστηκαν βαθμούς και γκολ Εθνικός Πανοράματος και Ηρακλής Ελευσίνας( 2-2).

Προηγήθηκαν οι Ελευσίνιοι με τον Μεχμέτογλου στο 16′ ,αλλά οι γηπεδούχοι αφού ισοφάρισαν  με τον Δανιγγέλη73′ πήραν το προβάδισμα στο 88′ με πέναλτι του Μακρίδη.

Με τον ίδιο τρόπο ισοφάρισε ο Ηρακλής(πέναλτι) στο 90′ με τον Ζήλο.

Καλός ο διαιτητής Πασαδάκης που απέβαλε στο 86′ τον Πασαδάκη.

ΕΘΝΙΚΟΣ: Μπατιστάτος, Χριστοφορίδης, Πασαδάκης, Αθανασίου, Ζιώγας, Λούφης, Κατσαρός, Κοτρώτσιος( 885′ Τσεβάς Σ.) Δανιγγέλης, Παπαδόπουλος( 72′ Σαββίδης) Τσεβάς Γ.( 46′ Μακρίδης)

ΗΡΑΚΛΗΣ: Φωτιάδης( 70′ λ.Τρ. Καρατζάκης) Πέππας, Αξιώτης( 80′ Λένα) Σούλος, Μουατζίρι, Καρκαμπάτσης, Βάσης, Παπαδόπουλος, Ζήλο, Μεχμέτογλου, Μπασέτας( 83′ Παροτσίδης)