Άρης Πετρούπολης – Χολαργός 1-1

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Άρης Πετρούπολης και Χολαργός, καθώς οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Στο 8′ ο Νικολάου απέκρουσε εντυπωσιακά το σουτ του Τζαμαλή, ενώ από πλευράς της ομάδας του Γιάννη Κουσάνα, ο Χάλος στο 27′ σημάδεψε τα δοκάρια της εστίας του Ραφτόπουλου. Τελικά οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 1-0 στο 44΄με το πέναλτι του Σγάντζου, στο οποίο υπέπεσε ένα λεπτό νωρίτερα ο Ραφτόπουλος, ανατρέποντας τον Ξηντάρα. Οι γηπεδούχοι όμως μπήκαν αποφασιστικά στο δεύτερο ημίχρονο και ισοφάρισαν σε 1-1 στο 57΄ με τον Τζαμαλή, σκορ το οποίο και έμεινε μέχρι το τέλος της συνάντησης. Πολύ καλή η διαιτησία των Μάνταλου, Γεωργακάκου και Γιαννουγλίδη.

ΑΡΗΣ: Ραφτόπουλος, Βλαχόπουλος, Γεωργακόπουλος, Γεγές, Πιτέλης, Βάλσαμος, Γκαβέρας (46′ Τσολάνης), Ασημακόπουλος, Τζαμαλής, Λεμπέσης (77’Λουρμπάκος), Μαμάκος

ΧΟΛΑΡΓΟΣ: Νικολάου, Ζώης, Λύρας (69′ Σινοτρακάϊ), Σπυρόπουλος, Ταράτσας, Ψάλλας (83′ Αναστασόπουλος), Μαντζάνας, Χάλος, Ξηντάρας, Σγάντζος (67′ Λαχανάς), Βλασερός

Κωνσταντίνος Ράπτης(kraptis1449@hotmail.com)